Μέσος · Scotland · Σεζόν 2026-27
E. Anderson
Elliot Anderson
- Φανέλα
- 8
- Ηλικία
- 23
- Ύψος
- 179
- Βάρος
- 69
Η σεζόν 2026-27 · 6 διοργανώσεις
Συμμετοχές23
Λεπτά173575′ ανά αγώνα
Γκολ00,00 ανά 90′
Ασίστ30,16 ανά 90′
Βαθμολογία7,31μέσος όρος
Κάρτες2/0κίτρινες / κόκκινες
Καριέρα · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές16611329 λεπτά
Γκολ230,18 ανά 90′
Ασίστ150,12 ανά 90′
Σεζόν8
Τίτλοι2
Η σεζόν 2026-27 ανά διοργάνωση. Οι τιμές ανά 90′ εμφανίζονται μετά τα πρώτα 90 λεπτά συμμετοχής.
Σύνολο σεζόν23 συμμ. · 1735′ · βαθμ. 7,31
Επίθεση| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|
| Γκολ | 0 | 0,00 |
| Ασίστ | 3 | 0,16 |
| Σουτ | 16 | 0,83 |
| Σουτ στην εστία | 319% | 0,16 |
| Εύστοχα πέναλτι | 0 | — |
| Χαμένα πέναλτι | 0 | — |
Πάσες| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|
| Πάσες | 1597 | 82,84 |
| Κομβικές πάσες | 15 | 0,78 |
| Ακρίβεια | 90% | — |
Άμυνα| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|
| Τάκλιν | 48 | 2,49 |
| Κλεψίματα | 28 | 1,45 |
| Μπλοκ | 5 | 0,26 |
| Μονομαχίες | 227 | 11,78 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 14263% | 7,37 |
Πειθαρχία| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|
| Κίτρινες κάρτες | 2 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 25 | 1,30 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 46 | 2,39 |
Παγκόσμιο Κύπελλο8 συμμ. · 634′ · βαθμ. 7,20Επίθεση| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|
| Γκολ | 0 | 0,00 |
| Ασίστ | 1 | 0,14 |
| Σουτ | 4 | 0,57 |
| Σουτ στην εστία | 125% | 0,14 |
| Εύστοχα πέναλτι | 0 | — |
| Χαμένα πέναλτι | 0 | — |
Πάσες| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|
| Πάσες | 453 | 64,31 |
| Κομβικές πάσες | 4 | 0,57 |
| Ακρίβεια | 87% | — |
Άμυνα| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|
| Τάκλιν | 20 | 2,84 |
| Κλεψίματα | 8 | 1,14 |
| Μπλοκ | 2 | 0,28 |
| Μονομαχίες | 87 | 12,35 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 5563% | 7,81 |
Πειθαρχία| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|
| Κίτρινες κάρτες | 1 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 9 | 1,28 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 13 | 1,85 |
Επίθεση| Μέτρηση | Σύνολο |
|---|
| Γκολ | 0 |
| Ασίστ | 0 |
| Σουτ | 1 |
| Σουτ στην εστία | 00% |
| Εύστοχα πέναλτι | 0 |
| Χαμένα πέναλτι | 0 |
Πάσες| Μέτρηση | Σύνολο |
|---|
| Πάσες | 42 |
| Κομβικές πάσες | 0 |
| Ακρίβεια | 80% |
Άμυνα| Μέτρηση | Σύνολο |
|---|
| Τάκλιν | 0 |
| Κλεψίματα | 1 |
| Μπλοκ | 0 |
| Μονομαχίες | 6 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 467% |
Πειθαρχία| Μέτρηση | Σύνολο |
|---|
| Κίτρινες κάρτες | 0 |
| Κόκκινες κάρτες | 0 |
| Φάουλ | 0 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 1 |
Επίθεση| Μέτρηση | Σύνολο |
|---|
| Γκολ | 0 |
| Ασίστ | 0 |
| Σουτ | 1 |
| Σουτ στην εστία | 1100% |
| Εύστοχα πέναλτι | 0 |
| Χαμένα πέναλτι | 0 |
Πάσες| Μέτρηση | Σύνολο |
|---|
| Πάσες | 24 |
| Κομβικές πάσες | 2 |
| Ακρίβεια | 95% |
Άμυνα| Μέτρηση | Σύνολο |
|---|
| Τάκλιν | 2 |
| Κλεψίματα | 1 |
| Μπλοκ | 0 |
| Μονομαχίες | 2 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 2100% |
Nations League4 συμμ. · 302′ · βαθμ. 7,40Επίθεση| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|
| Γκολ | 0 | 0,00 |
| Ασίστ | 1 | 0,30 |
| Σουτ | 4 | 1,19 |
| Σουτ στην εστία | 00% | 0,00 |
| Εύστοχα πέναλτι | 0 | — |
| Χαμένα πέναλτι | 0 | — |
Πάσες| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|
| Πάσες | 305 | 90,89 |
| Κομβικές πάσες | 2 | 0,60 |
| Ακρίβεια | 93% | — |
Άμυνα| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|
| Τάκλιν | 6 | 1,79 |
| Κλεψίματα | 5 | 1,49 |
| Μπλοκ | 1 | 0,30 |
| Μονομαχίες | 30 | 8,94 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 1860% | 5,36 |
Πειθαρχία| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|
| Κίτρινες κάρτες | 0 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 5 | 1,49 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 3 | 0,89 |
Friendlies3 συμμ. · 206′ · βαθμ. 7,50Πάσες| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|
| Πάσες | 251 | 109,66 |
| Κομβικές πάσες | 2 | 0,87 |
| Ακρίβεια | 93% | — |
Άμυνα| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|
| Τάκλιν | 6 | 2,62 |
| Κλεψίματα | 4 | 1,75 |
| Μπλοκ | 2 | 0,87 |
| Μονομαχίες | 28 | 12,23 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 1761% | 7,43 |
Πειθαρχία| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|
| Κίτρινες κάρτες | 0 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 4 | 1,75 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 9 | 3,93 |
Επίθεση| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|
| Γκολ | 0 | 0,00 |
| Ασίστ | 1 | 0,18 |
| Σουτ | 6 | 1,07 |
| Σουτ στην εστία | 117% | 0,18 |
| Εύστοχα πέναλτι | 0 | — |
| Χαμένα πέναλτι | 0 | — |
Πάσες| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|
| Πάσες | 522 | 93,03 |
| Κομβικές πάσες | 5 | 0,89 |
| Ακρίβεια | 90% | — |
Άμυνα| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|
| Τάκλιν | 14 | 2,50 |
| Κλεψίματα | 9 | 1,60 |
| Μπλοκ | 0 | 0,00 |
| Μονομαχίες | 74 | 13,19 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 4662% | 8,20 |
Πειθαρχία| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|
| Κίτρινες κάρτες | 1 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 7 | 1,25 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 20 | 3,56 |
Σύνολα καριέρας · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές16611329 λεπτά
Γκολ230,18 ανά 90′
Ασίστ150,12 ανά 90′
Σεζόν8
Τίτλοι2
Τίτλοι · 2
- UEFA U21 Championship 2025
- UEFA U21 Championship
Δεύτερη θέση · 4
- A-Leagues All Stars Men 2024
- League Cup 2022-23
- League Cup
- A-Leagues All Stars Men
Η καριέρα ανά σεζόν
23 γκολ και 15 ασίστ σε 166 συμμετοχές, 8 σεζόν, χωρίς φιλικά.
- Γκολ
- Ασίστ
- Συμμετοχές (δεξιός άξονας)
Τραυματισμοί και απουσίες · 9