Επιθετικός · Jordan · Σεζόν 2026-27
Jordan
World Cup - Qualification Asia
Mousa Tamari
Mousa Mohammad Mousa Sulaiman Al Tamari
- Φανέλα
- 10
- Ηλικία
- 28
- Ύψος
- 175
- Βάρος
- 72
Η σεζόν 2026-27 · 5 διοργανώσεις
Συμμετοχές29
Λεπτά142849′ ανά αγώνα
Γκολ30,19 ανά 90′
Ασίστ40,25 ανά 90′
Βαθμολογία6,90μέσος όρος
Κάρτες2/0κίτρινες / κόκκινες
Καριέρα · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές35525651 λεπτά
Γκολ570,20 ανά 90′
Ασίστ200,07 ανά 90′
Σεζόν9
Τίτλοι6
Η σεζόν 2026-27 ανά διοργάνωση. Οι τιμές ανά 90′ εμφανίζονται μετά τα πρώτα 90 λεπτά συμμετοχής.
Σύνολο σεζόν29 συμμ. · 1428′ · βαθμ. 6,90
Επίθεση
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Γκολ | 3 | 0,19 |
| Ασίστ | 4 | 0,25 |
| Σουτ | 29 | 1,83 |
| Σουτ στην εστία | 1241% | 0,76 |
| Εύστοχα πέναλτι | 0 | — |
| Χαμένα πέναλτι | 0 | — |
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Πάσες | 365 | 23,00 |
| Κομβικές πάσες | 22 | 1,39 |
| Ακρίβεια | 40% | — |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Τάκλιν | 17 | 1,07 |
| Κλεψίματα | 3 | 0,19 |
| Μπλοκ | 0 | 0,00 |
| Μονομαχίες | 194 | 12,23 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 8142% | 5,11 |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 2 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 17 | 1,07 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 32 | 2,02 |
Επίθεση
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Γκολ | 2 | 0,26 |
| Ασίστ | 2 | 0,26 |
| Σουτ | 12 | 1,58 |
| Σουτ στην εστία | 433% | 0,53 |
| Εύστοχα πέναλτι | 0 | — |
| Χαμένα πέναλτι | 0 | — |
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Πάσες | 183 | 24,15 |
| Κομβικές πάσες | 9 | 1,19 |
| Ακρίβεια | 0% | — |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Τάκλιν | 10 | 1,32 |
| Κλεψίματα | 1 | 0,13 |
| Μπλοκ | 0 | 0,00 |
| Μονομαχίες | 103 | 13,59 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 4140% | 5,41 |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 1 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 10 | 1,32 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 18 | 2,38 |
Επίθεση
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Γκολ | 1 | 0,41 |
| Ασίστ | 1 | 0,41 |
| Σουτ | 7 | 2,90 |
| Σουτ στην εστία | 343% | 1,24 |
| Εύστοχα πέναλτι | 0 | — |
| Χαμένα πέναλτι | 0 | — |
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Πάσες | 36 | 14,93 |
| Κομβικές πάσες | 2 | 0,83 |
| Ακρίβεια | 80% | — |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Τάκλιν | 2 | 0,83 |
| Κλεψίματα | 0 | 0,00 |
| Μπλοκ | 0 | 0,00 |
| Μονομαχίες | 29 | 12,03 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 1138% | 4,56 |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 0 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 2 | 0,83 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 3 | 1,24 |
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο |
|---|---|
| Πάσες | 18 |
| Κομβικές πάσες | 3 |
| Ακρίβεια | 88% |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο |
|---|---|
| Τάκλιν | 0 |
| Κλεψίματα | 0 |
| Μπλοκ | 0 |
| Μονομαχίες | 8 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 338% |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο |
|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 0 |
| Κόκκινες κάρτες | 0 |
| Φάουλ | 0 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 1 |
Επίθεση
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Γκολ | 0 | 0,00 |
| Ασίστ | 1 | 0,85 |
| Σουτ | 4 | 3,40 |
| Σουτ στην εστία | 125% | 0,85 |
| Εύστοχα πέναλτι | 0 | — |
| Χαμένα πέναλτι | 0 | — |
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Πάσες | 20 | 16,98 |
| Κομβικές πάσες | 2 | 1,70 |
| Ακρίβεια | 85% | — |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Τάκλιν | 0 | 0,00 |
| Κλεψίματα | 1 | 0,85 |
| Μπλοκ | 0 | 0,00 |
| Μονομαχίες | 16 | 13,58 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 956% | 7,64 |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 0 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 2 | 1,70 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 6 | 5,09 |
Επίθεση
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Γκολ | 0 | 0,00 |
| Ασίστ | 0 | 0,00 |
| Σουτ | 6 | 1,54 |
| Σουτ στην εστία | 467% | 1,03 |
| Εύστοχα πέναλτι | 0 | — |
| Χαμένα πέναλτι | 0 | — |
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Πάσες | 108 | 27,69 |
| Κομβικές πάσες | 6 | 1,54 |
| Ακρίβεια | 77% | — |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Τάκλιν | 5 | 1,28 |
| Κλεψίματα | 1 | 0,26 |
| Μπλοκ | 0 | 0,00 |
| Μονομαχίες | 38 | 9,74 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 1745% | 4,36 |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 1 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 3 | 0,77 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 4 | 1,03 |
Σύνολα καριέρας · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές35525651 λεπτά
Γκολ570,20 ανά 90′
Ασίστ200,07 ανά 90′
Σεζόν9
Τίτλοι6
Τίτλοι · 6
- Super Cup 2019
- 1. Division 2018-19
- Cup 2017-18
- Cup
- 1. Division
- Super Cup
Δεύτερη θέση · 8
- AFC Asian Cup 2024
- Cup 2018-19
- Super Cup 2018
- League 2017-18
- League
- Super Cup
- Cup
- AFC Asian Cup
Η καριέρα ανά σεζόν
57 γκολ και 20 ασίστ σε 355 συμμετοχές, 9 σεζόν, χωρίς φιλικά.
- Γκολ
- Ασίστ
- Συμμετοχές (δεξιός άξονας)
Οι σεζόν μία προς μία
| Σεζόν | Ομάδα | Διοργάνωση | Συμμ. | Λεπτά | Γκολ | Ασίστ | Βαθμ. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 13 | 682 | 2 | 2 | 6,99 | ||
| 3 | 217 | 1 | 1 | 7,03 | |||
| 1 | 72 | 0 | 0 | 7,08 | |||
| 6 | 106 | 0 | 1 | 6,80 | |||
| 6 | 351 | 0 | 0 | 6,71 | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 23 | 1322 | 3 | 3 | 6,93 | ||
| 2025-26 | 5 | 90 | 0 | 0 | 7,50 | ||
| 3 | 265 | 1 | 2 | 7,30 | |||
| 33 | 2224 | 6 | 6 | 6,90 | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 36 | 2489 | 7 | 8 | 6,93 | ||
| 2024-25 | 11 | 567 | 1 | 1 | 6,84 | ||
| 15 | 1116 | 2 | 1 | 6,84 | |||
| 34 | 2772 | 6 | 1 | 6,86 | |||
| 1 | 78 | 0 | 0 | — | |||
| 1 | 90 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 61 | 4545 | 9 | 3 | 6,85 | ||
| 2023-24 | 27 | 1943 | 5 | 2 | 6,93 | ||
| 7 | 538 | 3 | 1 | 7,50 | |||
| Asian Cup Qualification | 3 | 265 | 0 | 0 | — | ||
| 4 | 352 | 1 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 37 | 2746 | 8 | 3 | 7,05 | ||
| 2022-23 | 3 | 265 | 0 | 0 | — | ||
| 34 | 2772 | 6 | 1 | 6,86 | |||
| 2 | 180 | 0 | 0 | — | |||
| 8 | 613 | 0 | 0 | — | |||
| 4 | 306 | 2 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 47 | 3830 | 6 | 1 | 6,86 | ||
| 2021-22 | 32 | 2291 | 3 | 1 | 6,74 | ||
| 2 | 164 | 0 | 0 | — | |||
| 2 | 121 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 34 | 2455 | 3 | 1 | 6,74 | ||
| 2020-21 | 22 | 1177 | 1 | 1 | 6,69 | ||
| 4 | 259 | 0 | 0 | — | |||
| 4 | 251 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 30 | 1687 | 1 | 1 | 6,69 | ||
| 2019-20 | 21 | 1495 | 3 | 0 | — | ||
| 1 | 25 | 0 | 0 | — | |||
| 7 | 511 | 0 | 0 | 6,19 | |||
| 6 | 522 | 0 | 0 | 6,40 | |||
| 3 | 100 | 1 | 0 | — | |||
| 3 | 255 | 1 | 0 | — | |||
| 3 | 264 | 2 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 41 | 2908 | 5 | 0 | 6,28 | ||
| 2018-19 | 24 | 2004 | 9 | 0 | — | ||
| 4 | 197 | 0 | 0 | — | |||
| 2 | 155 | 0 | 0 | — | |||
| 6 | 417 | 0 | 0 | — | |||
| 7 | 626 | 6 | 0 | — | |||
| AFC U23 Asian Cup | 3 | 270 | 0 | 0 | — | ||
| 3 | 123 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 46 | 3669 | 15 | 0 | — | ||
| 2017-18 | 1 | 69 | 0 | 0 | — | ||
| Καριέρα χωρίς φιλικά · 9 σεζόν | 355 | 25651 | 57 | 20 | 6,84 | ||
Μεταγραφές · 4
Montpellierπρος
ΡενΜεταγραφή
OH Leuvenπρος
MontpellierΕλεύθερος
Apoel Nicosiaπρος
OH Leuven
Al Jazeeraπρος
Apoel Nicosia
Τραυματισμοί και απουσίες · 6
| Αιτία | Από | Έως |
|---|---|---|
| Ankle Injury | 6 Σεπτεμβρίου 2024 | 25 Οκτωβρίου 2024 |
| Ankle Injury | 18 Μαΐου 2024 | 5 Ιουνίου 2024 |
| Back Injury | 13 Απριλίου 2024 | 20 Απριλίου 2024 |
| Shoulder Injury | 12 Φεβρουαρίου 2024 | 17 Φεβρουαρίου 2024 |
| Ankle Injury | 12 Δεκεμβρίου 2023 | 16 Δεκεμβρίου 2023 |
| Abdominal Strain | 8 Σεπτεμβρίου 2023 | 23 Σεπτεμβρίου 2023 |