Μέσος · Γαλλία
Watford
M. Sissoko
Moussa Sissoko
- Φανέλα
- 17
- Ηλικία
- 36
- Ύψος
- 187
- Βάρος
- 83
Καριέρα · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές63744134 λεπτά
Γκολ380,08 ανά 90′
Ασίστ240,05 ανά 90′
Σεζόν16
Σύνολα καριέρας · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές63744134 λεπτά
Γκολ380,08 ανά 90′
Ασίστ240,05 ανά 90′
Σεζόν16
Δεύτερη θέση · 12
- Coupe de France 2022-23
- Trophée des Champions 2022
- League Cup 2020-21
- UEFA Champions League 2018-19
- Premier League 2016-17
- UEFA European Championship 2016
- Premier League
- League Cup
- Trophée des Champions
- Coupe de France
- UEFA European Championship
- UEFA Champions League
Η καριέρα ανά σεζόν
38 γκολ και 24 ασίστ σε 637 συμμετοχές, 16 σεζόν, χωρίς φιλικά.
- Γκολ
- Ασίστ
- Συμμετοχές (δεξιός άξονας)
Οι σεζόν μία προς μία
| Σεζόν | Ομάδα | Διοργάνωση | Συμμ. | Λεπτά | Γκολ | Ασίστ | Βαθμ. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025-26 | 1 | 62 | 0 | 0 | 6,50 | ||
| 4 | 148 | 0 | 0 | 6,83 | |||
| 20 | 779 | 0 | 0 | 6,52 | |||
| Σύνολο σεζόν | 25 | 989 | 0 | 0 | 6,57 | ||
| 2024-25 | 40 | 2893 | 6 | 1 | 6,79 | ||
| 2023-24 | 26 | 1823 | 0 | 0 | 6,62 | ||
| 2 | 172 | 0 | 1 | 7,50 | |||
| Σύνολο σεζόν | 28 | 1995 | 0 | 1 | 6,68 | ||
| 2022-23 | 30 | 1923 | 2 | 0 | 6,58 | ||
| 5 | 427 | 0 | 0 | 6,74 | |||
| 8 | 428 | 0 | 0 | 6,67 | |||
| Σύνολο σεζόν | 43 | 2778 | 2 | 0 | 6,61 | ||
| 2020-21 | 25 | 1575 | 0 | 0 | 6,56 | ||
| 4 | 227 | 1 | 1 | 6,88 | |||
| 3 | 158 | 0 | 0 | 7,03 | |||
| 10 | 578 | 0 | 0 | 6,63 | |||
| 2 | 102 | 0 | 0 | — | |||
| 2 | 8 | 0 | 0 | 6,30 | |||
| 2 | 180 | 0 | 0 | 6,45 | |||
| 1 | 90 | 0 | 0 | — | |||
| 2 | 35 | 0 | 0 | 6,70 | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 48 | 2761 | 1 | 1 | 6,62 | ||
| 2019-20 | 29 | 2455 | 2 | 1 | 6,61 | ||
| 6 | 417 | 0 | 1 | 6,68 | |||
| 3 | 152 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 38 | 3024 | 2 | 2 | 6,62 | ||
| 2018-19 | 29 | 2336 | 0 | 3 | 6,76 | ||
| 5 | 338 | 0 | 0 | 6,44 | |||
| 10 | 730 | 0 | 1 | 6,71 | |||
| 2 | 125 | 0 | 0 | — | |||
| 1 | 25 | 0 | 0 | — | |||
| 6 | 441 | 0 | 0 | 6,45 | |||
| 1 | 0 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 53 | 3995 | 0 | 4 | 6,68 | ||
| 2017-18 | 33 | 1393 | 1 | 1 | 6,74 | ||
| 2 | 180 | 1 | 0 | 7,60 | |||
| 6 | 515 | 0 | 3 | 7,18 | |||
| 6 | 341 | 0 | 1 | 6,78 | |||
| Club Friendlies | 2 | 112 | 0 | 0 | — | ||
| 1 | 44 | 1 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 47 | 2429 | 2 | 5 | 6,84 | ||
| 2016-17 | UEFA European Championship | 6 | 380 | 0 | 0 | 7,13 | |
| 25 | 901 | 0 | 2 | 6,67 | |||
| 4 | 201 | 0 | 1 | 6,88 | |||
| 1 | 71 | 0 | 0 | 6,70 | |||
| 4 | 134 | 0 | 0 | 6,47 | |||
| 6 | 380 | 0 | 0 | — | |||
| Friendlies | 6 | 122 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 46 | 2067 | 0 | 3 | 6,74 | ||
| 2015-16 | 37 | 3223 | 1 | 7 | 6,74 | ||
| 1 | 90 | 0 | 0 | — | |||
| 1 | 90 | 0 | 0 | — | |||
| Friendlies | 7 | 355 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 39 | 3403 | 1 | 7 | 6,74 | ||
| 2013-14 | 35 | 3036 | 3 | 0 | — | ||
| 2 | 122 | 0 | 0 | — | |||
| 1 | 85 | 0 | 0 | — | |||
| Friendlies | 2 | 88 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 38 | 3243 | 3 | 0 | — | ||
| 2011-12 | 35 | 2917 | 2 | 0 | — | ||
| 1 | 90 | 0 | 0 | — | |||
| 1 | 90 | 0 | 0 | — | |||
| UEFA U21 Championship | 2 | 180 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 39 | 3277 | 2 | 0 | — | ||
| 2010-11 | 36 | 2957 | 5 | 0 | — | ||
| Coupe de la Ligue | 1 | 120 | 1 | 0 | — | ||
| Coupe de France | 1 | 90 | 0 | 0 | — | ||
| UEFA World Cup Qualifiers | 2 | 118 | 0 | 0 | — | ||
| Friendlies | 1 | 46 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 40 | 3285 | 6 | 0 | — | ||
| 2009-10 | Ligue 1 | 37 | 3189 | 7 | 0 | — | |
| Coupe de la Ligue | 2 | 123 | 0 | 0 | — | ||
| Coupe de France | 1 | 13 | 0 | 0 | — | ||
| UEFA Europa League | 7 | 466 | 1 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 47 | 3791 | 8 | 0 | — | ||
| 2008-09 | Ligue 1 | 34 | 2312 | 4 | 0 | — | |
| 2007-08 | Ligue 1 | 30 | 1877 | 1 | 0 | — | |
| UEFA Champions League | 2 | 15 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 32 | 1892 | 1 | 0 | — | ||
| Καριέρα χωρίς φιλικά · 16 σεζόν | 637 | 44134 | 38 | 24 | 6,69 | ||
Μεταγραφές · 6
Watfordπρος
ΠαναθηναϊκόςΜεταγραφή
Nantesπρος
WatfordΕλεύθερος
Watfordπρος
Nantes€ 2M
Τότεναμπρος
Watford€ 5.8M
Νιούκαστλπρος
Τότεναμ€ 35M
Τουλούζπρος
Νιούκαστλ€ 2.5M
Τραυματισμοί και απουσίες · 15
| Αιτία | Από | Έως |
|---|---|---|
| Unknown | 16 Φεβρουαρίου 2025 | 27 Φεβρουαρίου 2025 |
| Thigh Injury | 4 Μαΐου 2023 | 10 Μαΐου 2023 |
| Thigh Injury | 11 Αυγούστου 2022 | 6 Σεπτεμβρίου 2022 |
| Knee Injury | 2 Ιανουαρίου 2020 | 1 Ιουνίου 2020 |
| Groin Injury | 19 Απριλίου 2019 | 29 Απριλίου 2019 |
| Groin Injury | 14 Ιανουαρίου 2019 | 29 Ιανουαρίου 2019 |
| Knock | 24 Δεκεμβρίου 2018 | 25 Δεκεμβρίου 2018 |
| Hamstring | 28 Αυγούστου 2018 | 25 Σεπτεμβρίου 2018 |
| Hamstring | 29 Ιουλίου 2018 | 10 Αυγούστου 2018 |
| Ankle/Foot Injury | 10 Σεπτεμβρίου 2017 | 12 Σεπτεμβρίου 2017 |
| Concussion | 25 Σεπτεμβρίου 2016 | 1 Οκτωβρίου 2016 |
| Groin Injury | 16 Αυγούστου 2015 | 28 Αυγούστου 2015 |
| Hamstring | 30 Μαρτίου 2014 | 27 Απριλίου 2014 |
| Knee Injury | 28 Απριλίου 2013 | 15 Ιουλίου 2013 |
| Hip/Thigh Injury | 10 Δεκεμβρίου 2012 | 14 Δεκεμβρίου 2012 |