Αμυντικός · Republic of Ireland · Σεζόν 2026-27
Sheffield Utd
League Cup
M. Doherty
Matthew James Doherty
- Φανέλα
- 2
- Ηλικία
- 33
- Ύψος
- 185
- Βάρος
- 80
Η σεζόν 2026-27 · 2 διοργανώσεις
Συμμετοχές5
Λεπτά18637′ ανά αγώνα
Γκολ00,00 ανά 90′
Ασίστ00,00 ανά 90′
Βαθμολογία6,69μέσος όρος
Κάρτες0/0κίτρινες / κόκκινες
Καριέρα · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές53840707 λεπτά
Γκολ460,10 ανά 90′
Ασίστ360,08 ανά 90′
Σεζόν17
Τίτλοι6
Η σεζόν 2026-27 ανά διοργάνωση. Οι τιμές ανά 90′ εμφανίζονται μετά τα πρώτα 90 λεπτά συμμετοχής.
Σύνολο σεζόν5 συμμ. · 186′ · βαθμ. 6,69
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Πάσες | 132 | 63,87 |
| Κομβικές πάσες | 2 | 0,97 |
| Ακρίβεια | 84% | — |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Τάκλιν | 2 | 0,97 |
| Κλεψίματα | 5 | 2,42 |
| Μπλοκ | 0 | 0,00 |
| Μονομαχίες | 16 | 7,74 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 956% | 4,35 |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 0 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 2 | 0,97 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 0 | 0,00 |
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Πάσες | 115 | 71,38 |
| Κομβικές πάσες | 2 | 1,24 |
| Ακρίβεια | 84% | — |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Τάκλιν | 1 | 0,62 |
| Κλεψίματα | 4 | 2,48 |
| Μπλοκ | 0 | 0,00 |
| Μονομαχίες | 10 | 6,21 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 770% | 4,34 |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 0 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 1 | 0,62 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 0 | 0,00 |
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο |
|---|---|
| Πάσες | 17 |
| Κομβικές πάσες | 0 |
| Ακρίβεια | 82% |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο |
|---|---|
| Τάκλιν | 1 |
| Κλεψίματα | 1 |
| Μπλοκ | 0 |
| Μονομαχίες | 6 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 233% |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο |
|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 0 |
| Κόκκινες κάρτες | 0 |
| Φάουλ | 1 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 0 |
Σύνολα καριέρας · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές53840707 λεπτά
Γκολ460,10 ανά 90′
Ασίστ360,08 ανά 90′
Σεζόν17
Τίτλοι6
Τίτλοι · 6
- Premier League Asia Trophy 2019
- Championship 2017-18
- League One 2013-14
- League One
- Championship
- Premier League Asia Trophy
Δεύτερη θέση · 4
- League Cup 2020-21
- Scottish Cup 2011-12
- Scottish Cup
- League Cup
Η καριέρα ανά σεζόν
46 γκολ και 36 ασίστ σε 538 συμμετοχές, 17 σεζόν, χωρίς φιλικά.
- Γκολ
- Ασίστ
- Συμμετοχές (δεξιός άξονας)
Οι σεζόν μία προς μία
| Σεζόν | Ομάδα | Διοργάνωση | Συμμ. | Λεπτά | Γκολ | Ασίστ | Βαθμ. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 3 | 145 | 0 | 0 | 6,75 | ||
| 2 | 41 | 0 | 0 | 6,60 | |||
| Σύνολο σεζόν | 5 | 186 | 0 | 0 | 6,69 | ||
| 2025-26 | 2 | 81 | 0 | 0 | 6,75 | ||
| 3 | 134 | 0 | 0 | 6,80 | |||
| 1 | 90 | 0 | 0 | 7,00 | |||
| 11 | 791 | 0 | 0 | 6,55 | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 15 | 1015 | 0 | 0 | 6,63 | ||
| 2024-25 | 30 | 2113 | 2 | 1 | 7,00 | ||
| 2 | 118 | 0 | 1 | 7,10 | |||
| 3 | 182 | 0 | 0 | 6,95 | |||
| 4 | 108 | 0 | 0 | 6,20 | |||
| 5 | 330 | 1 | 0 | 6,84 | |||
| 1 | 66 | 0 | 0 | 6,90 | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 41 | 2809 | 3 | 2 | 6,98 | ||
| 2023-24 | 30 | 1136 | 1 | 0 | 6,74 | ||
| 2 | 180 | 2 | 0 | 8,50 | |||
| 5 | 357 | 0 | 1 | 6,90 | |||
| 1 | 65 | 0 | 0 | — | |||
| 6 | 511 | 1 | 1 | 7,23 | |||
| 2 | 136 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 43 | 2184 | 4 | 2 | 6,91 | ||
| 2022-23 | 2 | 16 | 0 | 0 | 6,20 | ||
| 12 | 667 | 1 | 0 | 6,96 | |||
| 1 | 65 | 0 | 0 | 6,70 | |||
| 1 | 71 | 0 | 0 | 6,70 | |||
| 2 | 75 | 0 | 0 | 7,00 | |||
| 4 | 275 | 3 | 0 | — | |||
| 2 | 166 | 0 | 0 | 6,60 | |||
| 4 | 360 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 20 | 1060 | 1 | 0 | 6,83 | ||
| 2021-22 | 15 | 872 | 2 | 4 | 7,05 | ||
| 3 | 194 | 0 | 0 | 6,63 | |||
| 3 | 174 | 0 | 0 | 6,73 | |||
| 5 | 413 | 0 | 0 | 6,87 | |||
| 2 | 144 | 0 | 0 | — | |||
| 3 | 226 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 26 | 1653 | 2 | 4 | 6,93 | ||
| 2020-21 | 17 | 1238 | 0 | 2 | 6,78 | ||
| 1 | 90 | 0 | 0 | 7,30 | |||
| 2 | 188 | 0 | 0 | 6,75 | |||
| 9 | 794 | 0 | 2 | 7,20 | |||
| 8 | 666 | 0 | 0 | 7,11 | |||
| 5 | 450 | 0 | 0 | 7,22 | |||
| 1 | 90 | 0 | 0 | — | |||
| 5 | 364 | 1 | 0 | 6,62 | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 47 | 3790 | 1 | 4 | 6,96 | ||
| 2019-20 | 36 | 2840 | 4 | 3 | 6,86 | ||
| 1 | 90 | 0 | 0 | 6,70 | |||
| 2 | 180 | 0 | 0 | 6,30 | |||
| 11 | 909 | 3 | 1 | 7,04 | |||
| Σύνολο σεζόν | 50 | 4019 | 7 | 4 | 6,88 | ||
| 2018-19 | 38 | 3147 | 4 | 5 | 6,95 | ||
| 1 | 90 | 0 | 0 | 6,30 | |||
| 6 | 486 | 4 | 3 | 7,72 | |||
| Club Friendlies | 1 | 90 | 0 | 0 | — | ||
| 2 | 180 | 0 | 0 | — | |||
| 3 | 71 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 47 | 3903 | 8 | 8 | 7,04 | ||
| 2017-18 | 45 | 3987 | 4 | 4 | 6,96 | ||
| 2 | 180 | 0 | 0 | 6,90 | |||
| Σύνολο σεζόν | 47 | 4167 | 4 | 4 | 6,96 | ||
| 2016-17 | 42 | 3607 | 4 | 4 | 7,01 | ||
| 2 | 123 | 0 | 0 | — | |||
| 3 | 270 | 1 | 1 | 7,47 | |||
| Σύνολο σεζόν | 47 | 4000 | 5 | 5 | 7,04 | ||
| 2015-16 | 34 | 2548 | 2 | 3 | 7,18 | ||
| 3 | 247 | 0 | 0 | — | |||
| 1 | 90 | 0 | 0 | — | |||
| UEFA U21 Championship | 4 | 360 | 3 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 42 | 3245 | 5 | 3 | 7,18 | ||
| 2014-15 | 33 | 2417 | 0 | 0 | — | ||
| 2 | 210 | 0 | 0 | — | |||
| 1 | 90 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 36 | 2717 | 0 | 0 | — | ||
| 2013-14 | 18 | 1329 | 1 | 0 | — | ||
| 1 | 90 | 0 | 0 | — | |||
| 1 | 90 | 0 | 0 | — | |||
| UEFA U21 Championship | 1 | 90 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 21 | 1599 | 1 | 0 | — | ||
| 2012-13 | 17 | 1530 | 1 | 0 | — | ||
| 2 | 180 | 1 | 0 | — | |||
| 3 | 300 | 1 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 22 | 2010 | 3 | 0 | — | ||
| 2011-12 | 13 | 1026 | 2 | 0 | — | ||
| 1 | 44 | 0 | 0 | — | |||
| Scottish Cup | 4 | 297 | 0 | 0 | — | ||
| 3 | 270 | 0 | 0 | — | |||
| 1 | 83 | 0 | 0 | — | |||
| UEFA U19 Championship | 6 | 540 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 28 | 2260 | 2 | 0 | — | ||
| 2010-11 | FA Cup | 1 | 90 | 0 | 0 | — | |
| Καριέρα χωρίς φιλικά · 17 σεζόν | 538 | 40707 | 46 | 36 | 6,96 | ||
Μεταγραφές · 7
Wolvesπρος
Sheffield UtdΕλεύθερος
WolvesπροςDoherty MattΕλεύθερος
Ατλέτικο Μαδρίτηςπρος
WolvesΕλεύθερος
Τότεναμπρος
Ατλέτικο ΜαδρίτηςΕλεύθερος
Wolvesπρος
Τότεναμ€ 16.8M
Wolvesπρος
BuryΔανεισμός
Wolvesπρος
HibernianΔανεισμός
Τραυματισμοί και απουσίες · 11
| Αιτία | Από | Έως |
|---|---|---|
| Knock | 14 Απριλίου 2025 | 19 Απριλίου 2025 |
| Knock | 9 Μαρτίου 2025 | 14 Μαρτίου 2025 |
| Knee Injury | 10 Απριλίου 2022 | 12 Ιουλίου 2022 |
| Knock | 22 Οκτωβρίου 2021 | 29 Οκτωβρίου 2021 |
| Hamstring | 29 Μαρτίου 2021 | 1 Μαΐου 2021 |
| Virus | 16 Νοεμβρίου 2020 | 25 Νοεμβρίου 2020 |
| Knee Injury | 26 Αυγούστου 2019 | 13 Σεπτεμβρίου 2019 |
| Illness | 21 Αυγούστου 2019 | 24 Αυγούστου 2019 |
| Knock | 18 Φεβρουαρίου 2019 | 22 Φεβρουαρίου 2019 |
| Facial Injury | 12 Νοεμβρίου 2018 | 24 Νοεμβρίου 2018 |
| Knock | 19 Αυγούστου 2018 | 24 Αυγούστου 2018 |