Congo DR · Σεζόν 2026-27
Francs Borains
Challenger Pro League
D. Ndongala
Dieumerci Ndongala
- Φανέλα
- 11
- Ηλικία
- 34
- Ύψος
- 170
- Βάρος
- 61
Η σεζόν 2026-27 · Challenger Pro League
Συμμετοχές6
Λεπτά40267′ ανά αγώνα
Γκολ00,00 ανά 90′
Ασίστ30,67 ανά 90′
Βαθμολογία6,90μέσος όρος
Κάρτες0/0κίτρινες / κόκκινες
Καριέρα · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές41819494 λεπτά
Γκολ530,24 ανά 90′
Ασίστ160,07 ανά 90′
Σεζόν16
Τίτλοι8
Η σεζόν 2026-27 ανά διοργάνωση. Οι τιμές ανά 90′ εμφανίζονται μετά τα πρώτα 90 λεπτά συμμετοχής.
Επίθεση
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Γκολ | 0 | 0,00 |
| Ασίστ | 3 | 0,67 |
| Σουτ | 0 | 0,00 |
| Σουτ στην εστία | 0 | 0,00 |
| Εύστοχα πέναλτι | 0 | — |
| Χαμένα πέναλτι | 0 | — |
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Πάσες | 106 | 23,73 |
| Κομβικές πάσες | 13 | 2,91 |
| Ακρίβεια | 71% | — |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Τάκλιν | 7 | 1,57 |
| Κλεψίματα | 2 | 0,45 |
| Μπλοκ | 0 | 0,00 |
| Μονομαχίες | 48 | 10,75 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 2348% | 5,15 |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 0 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 3 | 0,67 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 8 | 1,79 |
Σύνολα καριέρας · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές41819494 λεπτά
Γκολ530,24 ανά 90′
Ασίστ160,07 ανά 90′
Σεζόν16
Τίτλοι8
Τίτλοι · 8
- Super Cup 2024
- 1. Division 2023-24
- Super Cup 2019
- First Division A 2018-19
- First Division A
- Super Cup
- 1. Division
- Super Cup
Δεύτερη θέση · 8
- 1. Division 2022-23
- Cup 2017-18
- National Division 2011-12
- Cup 2011-12
- National Division
- Cup
- Cup
- 1. Division
Η καριέρα ανά σεζόν
53 γκολ και 16 ασίστ σε 418 συμμετοχές, 16 σεζόν, χωρίς φιλικά.
- Γκολ
- Ασίστ
- Συμμετοχές (δεξιός άξονας)
Οι σεζόν μία προς μία
| Σεζόν | Ομάδα | Διοργάνωση | Συμμ. | Λεπτά | Γκολ | Ασίστ | Βαθμ. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 6 | 402 | 0 | 3 | 6,90 | ||
| 2025-26 | 27 | 1809 | 1 | 5 | 6,65 | ||
| 2024-25 | 11 | 603 | 1 | 0 | 6,58 | ||
| 5 | 168 | 0 | 0 | 6,64 | |||
| 1 | 0 | 0 | 0 | — | |||
| 6 | 335 | 0 | 0 | 6,72 | |||
| 1 | 0 | 0 | 1 | — | |||
| 4 | 0 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 28 | 1106 | 1 | 1 | 6,63 | ||
| 2023-24 | 1 | 90 | 0 | 0 | — | ||
| 6 | 436 | 2 | 0 | 7,00 | |||
| 3 | 0 | 1 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 10 | 526 | 3 | 0 | 7,00 | ||
| 2022-23 | 1 | 23 | 0 | 0 | — | ||
| 23 | 0 | 1 | 0 | — | |||
| 6 | 0 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 30 | 23 | 1 | 0 | — | ||
| 2021-22 | 23 | 0 | 4 | 3 | — | ||
| 2 | 0 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 25 | 0 | 4 | 3 | — | ||
| 2020-21 | 25 | 0 | 2 | 0 | — | ||
| 4 | 0 | 0 | 0 | — | |||
| 4 | 0 | 1 | 1 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 33 | 0 | 3 | 1 | — | ||
| 2019-20 | 11 | 435 | 0 | 0 | — | ||
| 12 | 561 | 1 | 0 | 6,45 | |||
| 2 | 0 | 0 | 0 | — | |||
| 2 | 0 | 0 | 0 | — | |||
| 1 | 0 | 0 | 0 | — | |||
| 3 | 118 | 0 | 2 | 6,50 | |||
| Σύνολο σεζόν | 31 | 1114 | 1 | 2 | 6,46 | ||
| 2018-19 | 31 | 1801 | 4 | 0 | — | ||
| Belgian Cup | 1 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| 7 | 411 | 1 | 0 | 6,66 | |||
| Σύνολο σεζόν | 39 | 2212 | 5 | 0 | 6,66 | ||
| 2017-18 | 15 | 1009 | 5 | 0 | — | ||
| 15 | 631 | 0 | 0 | — | |||
| Belgian Cup | 1 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| Belgian Cup | 2 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 33 | 1640 | 5 | 0 | — | ||
| 2016-17 | 9 | 303 | 0 | 0 | — | ||
| Cup | 1 | 46 | 0 | 0 | — | ||
| 2 | 84 | 0 | 0 | 6,50 | |||
| Σύνολο σεζόν | 12 | 433 | 0 | 0 | 6,50 | ||
| 2015-16 | 35 | 2770 | 6 | 0 | — | ||
| Cup | 2 | 180 | 0 | 0 | — | ||
| 4 | 0 | 1 | 1 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 41 | 2950 | 7 | 1 | — | ||
| 2014-15 | 33 | 2271 | 5 | 0 | — | ||
| Belgian Cup | 2 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 35 | 2271 | 5 | 0 | — | ||
| 2013-14 | 7 | 286 | 1 | 0 | — | ||
| Second Amateur Division | 17 | 1482 | 8 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 24 | 1768 | 9 | 0 | — | ||
| 2012-13 | Second Amateur Division | 9 | 648 | 1 | 0 | — | |
| National Division | 9 | 579 | 2 | 0 | — | ||
| Europa League | 2 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 20 | 1227 | 3 | 0 | — | ||
| 2011-12 | National Division | 24 | 2013 | 5 | 0 | — | |
| Καριέρα χωρίς φιλικά · 16 σεζόν | 418 | 19494 | 53 | 16 | 6,65 | ||
Μεταγραφές · 11
Bandırmasporπρος
Francs BorainsΕλεύθερος
Apoel Nicosiaπρος
BandırmasporΜεταγραφή
Genkπρος
Apoel Nicosia
Kasimpasaπρος
Genk
Genkπρος
KasimpasaΔανεισμός
Standard Liegeπρος
Genk€ 1.2M
Standard Liegeπρος
GenkΔανεισμός
Γάνδηπρος
Standard Liege€ 1.5M
Charleroiπρος
Γάνδη
La Louvière Centreπρος
Charleroi
AS Jeunesse Eschπρος
La Louvière Centre
Τραυματισμοί και απουσίες · 1
| Αιτία | Από | Έως |
|---|---|---|
| Knock | 14 Ιουλίου 2020 | 27 Ιουλίου 2020 |