Αμυντικός · Ισπανία · Σεζόν 2026-27
Alverca
Primeira Liga
Sergi Gómez
Sergi Gómez Solà
- Φανέλα
- 21
- Ηλικία
- 34
- Ύψος
- 185
- Βάρος
- 80
Η σεζόν 2026-27 · Primeira Liga
Συμμετοχές5
Λεπτά36874′ ανά αγώνα
Γκολ00,00 ανά 90′
Ασίστ00,00 ανά 90′
Βαθμολογία6,61μέσος όρος
Κάρτες0/0κίτρινες / κόκκινες
Καριέρα · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές40724834 λεπτά
Γκολ60,02 ανά 90′
Ασίστ40,01 ανά 90′
Σεζόν17
Τίτλοι21
Η σεζόν 2026-27 ανά διοργάνωση. Οι τιμές ανά 90′ εμφανίζονται μετά τα πρώτα 90 λεπτά συμμετοχής.
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Πάσες | 166 | 40,60 |
| Κομβικές πάσες | 1 | 0,24 |
| Ακρίβεια | 86% | — |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Τάκλιν | 6 | 1,47 |
| Κλεψίματα | 3 | 0,73 |
| Μπλοκ | 1 | 0,24 |
| Μονομαχίες | 20 | 4,89 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 840% | 1,96 |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 0 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 7 | 1,71 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 0 | 0,00 |
Σύνολα καριέρας · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές40724834 λεπτά
Γκολ60,02 ανά 90′
Ασίστ40,01 ανά 90′
Σεζόν17
Τίτλοι21
Τίτλοι · 21
- UEFA Europa League 2019-20
- Copa Catalunya 2013-14
- Super Cup 2013
- La Liga 2012-13
- Copa del Rey 2011-12
- UEFA Super Cup 2011-12
- FIFA Intercontinental Cup 2011
- Super Cup 2011
- La Liga 2010-11
- UEFA Champions League 2010-11
- UEFA U19 Championship 2010-11
- Super Cup 2010
- La Liga
- Copa del Rey
- Super Cup
- Copa Catalunya
- UEFA Champions League
- UEFA U19 Championship
- UEFA Super Cup
- FIFA Intercontinental Cup
- UEFA Europa League
Δεύτερη θέση · 11
- UEFA Super Cup 2020
- Super Cup 2018
- La Liga 2013-14
- Copa del Rey 2013-14
- Super Cup 2012
- La Liga 2011-12
- Copa del Rey 2010-11
- Copa del Rey
- Super Cup
- La Liga
- UEFA Super Cup
Η καριέρα ανά σεζόν
6 γκολ και 4 ασίστ σε 407 συμμετοχές, 17 σεζόν, χωρίς φιλικά.
- Γκολ
- Ασίστ
- Συμμετοχές (δεξιός άξονας)
Οι σεζόν μία προς μία
| Σεζόν | Ομάδα | Διοργάνωση | Συμμ. | Λεπτά | Γκολ | Ασίστ | Βαθμ. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 5 | 368 | 0 | 0 | 6,61 | ||
| 2025-26 | 29 | 2484 | 0 | 0 | 6,56 | ||
| 1 | 0 | 0 | 0 | — | |||
| 1 | 0 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 31 | 2484 | 0 | 0 | 6,56 | ||
| 2024-25 | 12 | 670 | 0 | 0 | 6,69 | ||
| 2 | 0 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 14 | 670 | 0 | 0 | 6,69 | ||
| 2023-24 | 34 | 2160 | 1 | 0 | 6,76 | ||
| 2 | 0 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 36 | 2160 | 1 | 0 | 6,76 | ||
| 2022-23 | 29 | 2341 | 0 | 0 | 6,74 | ||
| 1 | 90 | 0 | 0 | 7,30 | |||
| Σύνολο σεζόν | 30 | 2431 | 0 | 0 | 6,76 | ||
| 2021-22 | 31 | 2724 | 1 | 2 | 6,80 | ||
| 4 | 268 | 1 | 0 | 6,67 | |||
| Σύνολο σεζόν | 35 | 2992 | 2 | 2 | 6,78 | ||
| 2020-21 | 9 | 722 | 0 | 0 | 6,89 | ||
| 3 | 300 | 0 | 0 | 7,17 | |||
| 3 | 199 | 0 | 0 | 6,47 | |||
| Σύνολο σεζόν | 15 | 1221 | 0 | 0 | 6,86 | ||
| 2019-20 | 13 | 730 | 0 | 0 | 6,73 | ||
| 3 | 270 | 0 | 0 | 7,23 | |||
| 5 | 430 | 0 | 0 | 7,10 | |||
| Σύνολο σεζόν | 21 | 1430 | 0 | 0 | 6,89 | ||
| 2018-19 | 32 | 2766 | 0 | 0 | 6,91 | ||
| 2 | 180 | 0 | 0 | 6,30 | |||
| 1 | 0 | 0 | 0 | — | |||
| 9 | 806 | 0 | 1 | 6,61 | |||
| Σύνολο σεζόν | 44 | 3752 | 0 | 1 | 6,82 | ||
| 2017-18 | Club Friendlies | 1 | 28 | 0 | 0 | — | |
| 33 | 2682 | 1 | 0 | 6,91 | |||
| Copa del Rey | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,70 | ||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 35 | 2862 | 1 | 0 | 6,90 | ||
| 2015-16 | 31 | 2615 | 0 | 1 | 6,84 | ||
| UEFA U21 Championship | 7 | 575 | 0 | 0 | — | ||
| Copa del Rey | 6 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| Euro U21 - Qualification | 7 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 51 | 3190 | 0 | 1 | 6,84 | ||
| 2014-15 | 22 | 1274 | 0 | 0 | — | ||
| Copa del Rey | 4 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| Friendly International | 1 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 26 | 1274 | 0 | 0 | — | ||
| 2013-14 | Segunda Division | 36 | 0 | 0 | 0 | — | |
| 2012-13 | Segunda Division | 16 | 0 | 2 | 0 | — | |
| 2011-12 | Segunda Division | 5 | 0 | 0 | 0 | — | |
| Euro U19 | 1 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 6 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| 2010-11 | Segunda Division | 1 | 0 | 0 | 0 | — | |
| 2009-10 | World Cup U17 | 2 | 0 | 0 | 0 | — | |
| Euro U17 | 3 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 5 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| Καριέρα χωρίς φιλικά · 17 σεζόν | 407 | 24834 | 6 | 4 | 6,79 | ||
Μεταγραφές · 4
Εσπανιόλπρος
AlvercaFree Transfer
Σεβίλληπρος
Εσπανιόλ
Θέλταπρος
Σεβίλλη€ 4.5M
Μπαρτσελόναπρος
Θέλτα
Τραυματισμοί και απουσίες · 9
| Αιτία | Από | Έως |
|---|---|---|
| Back Injury | 21 Απριλίου 2025 | 25 Απριλίου 2025 |
| Calf Injury | 2 Ιουνίου 2023 | 1 Ιουλίου 2023 |
| Knock | 18 Απριλίου 2021 | 24 Απριλίου 2021 |
| Knock | 28 Οκτωβρίου 2020 | 6 Νοεμβρίου 2020 |
| Shoulder Injury | 25 Οκτωβρίου 2019 | 9 Νοεμβρίου 2019 |
| Knock | 5 Οκτωβρίου 2019 | 19 Οκτωβρίου 2019 |
| Shoulder Injury | 3 Δεκεμβρίου 2017 | 16 Δεκεμβρίου 2017 |
| Calf Injury | 21 Νοεμβρίου 2017 | 1 Δεκεμβρίου 2017 |
| Calf Injury | 3 Δεκεμβρίου 2015 | 19 Δεκεμβρίου 2015 |