- Φανέλα
- 10
- Ηλικία
- 34
- Ύψος
- 179
- Βάρος
- 79
Η σεζόν 2026-27 · 2 διοργανώσεις
Συμμετοχές38
Λεπτά214456′ ανά αγώνα
Γκολ190,80 ανά 90′
Ασίστ20,08 ανά 90′
Βαθμολογία7,01μέσος όρος
Κάρτες6/0κίτρινες / κόκκινες
Καριέρα · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές65333561 λεπτά
Γκολ1920,51 ανά 90′
Ασίστ600,16 ανά 90′
Σεζόν18
Η σεζόν 2026-27 ανά διοργάνωση. Οι τιμές ανά 90′ εμφανίζονται μετά τα πρώτα 90 λεπτά συμμετοχής.
Σύνολο σεζόν38 συμμ. · 2144′ · βαθμ. 7,01
Επίθεση
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Γκολ | 19 | 0,80 |
| Ασίστ | 2 | 0,08 |
| Σουτ | 86 | 3,61 |
| Σουτ στην εστία | 4249% | 1,76 |
| Εύστοχα πέναλτι | 6 | — |
| Χαμένα πέναλτι | 0 | — |
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Πάσες | 526 | 22,08 |
| Κομβικές πάσες | 29 | 1,22 |
| Ακρίβεια | 76% | — |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Τάκλιν | 10 | 0,42 |
| Κλεψίματα | 4 | 0,17 |
| Μπλοκ | 4 | 0,17 |
| Μονομαχίες | 204 | 8,56 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 7939% | 3,32 |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 6 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 23 | 0,97 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 26 | 1,09 |
Επίθεση
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Γκολ | 3 | 0,84 |
| Ασίστ | 0 | 0,00 |
| Σουτ | 11 | 3,09 |
| Σουτ στην εστία | 436% | 1,13 |
| Εύστοχα πέναλτι | 0 | — |
| Χαμένα πέναλτι | 0 | — |
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Πάσες | 93 | 26,16 |
| Κομβικές πάσες | 7 | 1,97 |
| Ακρίβεια | 81% | — |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Τάκλιν | 2 | 0,56 |
| Κλεψίματα | 1 | 0,28 |
| Μπλοκ | 0 | 0,00 |
| Μονομαχίες | 41 | 11,53 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 1332% | 3,66 |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 0 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 1 | 0,28 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 1 | 0,28 |
Επίθεση
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Γκολ | 16 | 0,79 |
| Ασίστ | 2 | 0,10 |
| Σουτ | 75 | 3,70 |
| Σουτ στην εστία | 3851% | 1,88 |
| Εύστοχα πέναλτι | 6 | — |
| Χαμένα πέναλτι | 0 | — |
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Πάσες | 433 | 21,37 |
| Κομβικές πάσες | 22 | 1,09 |
| Ακρίβεια | 75% | — |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Τάκλιν | 8 | 0,39 |
| Κλεψίματα | 3 | 0,15 |
| Μπλοκ | 4 | 0,20 |
| Μονομαχίες | 163 | 8,04 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 6640% | 3,26 |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 6 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 22 | 1,09 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 25 | 1,23 |
Σύνολα καριέρας · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές65333561 λεπτά
Γκολ1920,51 ανά 90′
Ασίστ600,16 ανά 90′
Σεζόν18
Δεύτερη θέση · 10
- Coppa Italia 2020-21
- Super Cup 2018
- Copa del Rey 2017-18
- Emirates Cup 2017
- Trofeo Joan Gamper 2016
- Trofeo Joan Gamper
- Copa del Rey
- Super Cup
- Coppa Italia
- Emirates Cup
Η καριέρα ανά σεζόν
192 γκολ και 60 ασίστ σε 653 συμμετοχές, 18 σεζόν, χωρίς φιλικά.
- Γκολ
- Ασίστ
- Συμμετοχές (δεξιός άξονας)
Οι σεζόν μία προς μία
| Σεζόν | Ομάδα | Διοργάνωση | Συμμ. | Λεπτά | Γκολ | Ασίστ | Βαθμ. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 6 | 320 | 3 | 0 | 7,00 | ||
| 32 | 1824 | 16 | 2 | 7,01 | |||
| Σύνολο σεζόν | 38 | 2144 | 19 | 2 | 7,01 | ||
| 2025-26 | 31 | 1085 | 3 | 3 | 6,91 | ||
| 2 | 81 | 0 | 1 | 6,65 | |||
| 34 | 2137 | 9 | 5 | 7,02 | |||
| Σύνολο σεζόν | 67 | 3303 | 12 | 9 | 6,96 | ||
| 2024-25 | 38 | 1666 | 5 | 5 | 7,10 | ||
| 3 | 223 | 0 | 1 | 6,80 | |||
| 2 | 38 | 0 | 0 | 6,95 | |||
| Σύνολο σεζόν | 43 | 1927 | 5 | 6 | 7,07 | ||
| 2023-24 | 18 | 395 | 2 | 1 | 6,88 | ||
| 2 | 20 | 0 | 0 | 6,55 | |||
| 5 | 270 | 4 | 0 | 7,60 | |||
| Σύνολο σεζόν | 25 | 685 | 6 | 1 | 7,00 | ||
| 2022-23 | 31 | 1085 | 3 | 3 | 6,91 | ||
| 9 | 475 | 3 | 0 | 6,78 | |||
| 2 | 50 | 0 | 1 | 7,30 | |||
| Σύνολο σεζόν | 42 | 1610 | 6 | 4 | 6,90 | ||
| 2021-22 | 27 | 1541 | 9 | 8 | 7,44 | ||
| 2 | 89 | 1 | 0 | 6,75 | |||
| 5 | 129 | 1 | 0 | 6,76 | |||
| 5 | 295 | 3 | 1 | 7,44 | |||
| 1 | 59 | 1 | 0 | — | |||
| 4 | 158 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 43 | 2212 | 14 | 9 | 7,32 | ||
| 2020-21 | 36 | 1434 | 22 | 9 | 7,32 | ||
| 5 | 303 | 1 | 1 | 7,46 | |||
| 7 | 352 | 3 | 0 | 6,94 | |||
| Σύνολο σεζόν | 48 | 2089 | 26 | 10 | 7,28 | ||
| 2019-20 | 34 | 1244 | 18 | 1 | 7,18 | ||
| 1 | 90 | 0 | 0 | 7,20 | |||
| 6 | 218 | 1 | 0 | 6,90 | |||
| 1 | 14 | 0 | 0 | 6,30 | |||
| 9 | 464 | 3 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 42 | 1566 | 19 | 1 | 7,12 | ||
| 2018-19 | 19 | 1444 | 6 | 0 | 6,95 | ||
| 6 | 119 | 1 | 1 | 6,65 | |||
| 4 | 317 | 3 | 2 | 7,83 | |||
| 2 | 176 | 0 | 0 | 7,60 | |||
| 10 | 443 | 3 | 2 | 7,12 | |||
| 2 | 91 | 0 | 0 | 6,70 | |||
| 10 | 483 | 0 | 0 | 6,80 | |||
| 3 | 162 | 1 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 53 | 3073 | 13 | 5 | 7,00 | ||
| 2017-18 | 29 | 1604 | 7 | 1 | 6,66 | ||
| Copa del Rey | 9 | 554 | 2 | 1 | 6,79 | ||
| 8 | 252 | 0 | 1 | 6,56 | |||
| Club Friendlies | 1 | 44 | 0 | 0 | — | ||
| 1 | 10 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 46 | 2410 | 9 | 3 | 6,67 | ||
| 2016-17 | 31 | 2257 | 11 | 5 | 7,06 | ||
| 2 | 157 | 2 | 0 | 6,30 | |||
| Σύνολο σεζόν | 33 | 2414 | 13 | 5 | 7,01 | ||
| 2015-16 | 32 | 1690 | 6 | 5 | 6,88 | ||
| Coppa Italia | 1 | 77 | 0 | 0 | — | ||
| 2 | 148 | 1 | 0 | — | |||
| 1 | 5 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 36 | 1920 | 7 | 5 | 6,88 | ||
| 2014-15 | 16 | 1010 | 4 | 0 | — | ||
| 11 | 370 | 0 | 0 | — | |||
| CONMEBOL World Cup Qualifiers | 2 | 26 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 29 | 1406 | 4 | 0 | — | ||
| 2013-14 | 24 | 1416 | 4 | 0 | — | ||
| Coppa Italia | 3 | 132 | 2 | 0 | — | ||
| UEFA Europa League | 4 | 356 | 2 | 0 | — | ||
| Friendlies | 3 | 139 | 1 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 31 | 1904 | 8 | 0 | — | ||
| 2012-13 | 22 | 1394 | 11 | 0 | — | ||
| Coppa Italia | 1 | 35 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 23 | 1429 | 11 | 0 | — | ||
| 2011-12 | 29 | 2104 | 7 | 0 | — | ||
| FIFA U20 World Cup | 5 | 442 | 4 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 34 | 2546 | 11 | 0 | — | ||
| 2010-11 | Segunda División | 7 | 131 | 0 | 0 | — | |
| Primera A | 10 | 724 | 9 | 0 | — | ||
| Copa del Rey | 2 | 42 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 19 | 897 | 9 | 0 | — | ||
| 2009-10 | Primera A | 1 | 26 | 0 | 0 | — | |
| Καριέρα χωρίς φιλικά · 18 σεζόν | 653 | 33561 | 192 | 60 | 7,02 | ||
Μεταγραφές · 11
Orlando City SCπρος
JuniorΜεταγραφή
Orlando City SCπρος
JuniorΜεταγραφή
Αταλάνταπρος
Orlando City SC€ 1M
Σεβίλληπρος
Αταλάντα€ 15M
Σεβίλληπρος
ΦιορεντίναΔανεισμός
Sampdoriaπρος
Σεβίλλη€ 20M
Ουντινέζεπρος
Sampdoria€ 10.5M
Ουντινέζεπρος
SampdoriaΔανεισμός
Ουντινέζεπρος
ΛέτσεΔανεισμός
Ουντινέζεπρος
Granada CFΔανεισμός
Deportivo Caliπρος
ΟυντινέζεΕλεύθερος
Τραυματισμοί και απουσίες · 17
| Αιτία | Από | Έως |
|---|---|---|
| Red Card | 9 Φεβρουαρίου 2023 | 11 Φεβρουαρίου 2023 |
| Injury | 4 Ιανουαρίου 2023 | 13 Ιανουαρίου 2023 |
| Muscle Injury | 3 Νοεμβρίου 2022 | 7 Δεκεμβρίου 2022 |
| Red Card | 28 Οκτωβρίου 2022 | 30 Οκτωβρίου 2022 |
| Injury | 19 Μαΐου 2022 | 27 Ιουλίου 2022 |
| Injury | 17 Φεβρουαρίου 2022 | 26 Φεβρουαρίου 2022 |
| Injury | 20 Ιανουαρίου 2022 | 2 Φεβρουαρίου 2022 |
| Muscle Injury | 7 Σεπτεμβρίου 2021 | 27 Σεπτεμβρίου 2021 |
| Injury | 17 Νοεμβρίου 2020 | 23 Νοεμβρίου 2020 |
| Head Injury | 12 Ιουλίου 2020 | 16 Ιουλίου 2020 |
| Illness | 22 Σεπτεμβρίου 2019 | 29 Σεπτεμβρίου 2019 |
| Knee Injury | 15 Σεπτεμβρίου 2019 | 16 Σεπτεμβρίου 2019 |
| Injury | 16 Ιουνίου 2019 | 16 Ιουλίου 2019 |
| Illness | 12 Απριλίου 2018 | 12 Απριλίου 2018 |
| Overload | 13 Φεβρουαρίου 2018 | 15 Φεβρουαρίου 2018 |
| Red Card | 21 Μαΐου 2017 | 28 Μαΐου 2017 |
| Thigh Injury | 23 Μαρτίου 2017 | 7 Μαΐου 2017 |
