Αμυντικός · Ισπανία · Σεζόν 2026-27
Eibar
Segunda División
Juan Bernat
Juan Bernat Velasco
- Φανέλα
- 24
- Ηλικία
- 33
- Ύψος
- 177cm
- Βάρος
- 67kg
Η σεζόν 2026-27 · Segunda División
Συμμετοχές8
Λεπτά66683′ ανά αγώνα
Γκολ00,00 ανά 90′
Ασίστ00,00 ανά 90′
Βαθμολογία6,76μέσος όρος
Κάρτες1/0κίτρινες / κόκκινες
Καριέρα · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές40920255 λεπτά
Γκολ240,11 ανά 90′
Ασίστ240,11 ανά 90′
Σεζόν16
Τίτλοι20
Η σεζόν 2026-27 ανά διοργάνωση. Οι τιμές ανά 90′ εμφανίζονται μετά τα πρώτα 90 λεπτά συμμετοχής.
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Πάσες | 260 | 35,14 |
| Κομβικές πάσες | 7 | 0,95 |
| Ακρίβεια | 92% | — |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Τάκλιν | 16 | 2,16 |
| Κλεψίματα | 5 | 0,68 |
| Μπλοκ | 2 | 0,27 |
| Μονομαχίες | 59 | 7,97 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 3051% | 4,05 |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 1 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 4 | 0,54 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 4 | 0,54 |
Σύνολα καριέρας · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές40920255 λεπτά
Γκολ240,11 ανά 90′
Ασίστ240,11 ανά 90′
Σεζόν16
Τίτλοι20
Τίτλοι · 20
- Ligue 1 2022-23
- Trophée des Champions 2022-23
- Ligue 1 2021-22
- Coupe de France 2020-21
- Trophée des Champions 2020-21
- Ligue 1 2019-20
- Coupe de France 2019-20
- Trophée des Champions 2019-20
- Coupe de la Ligue 2019-20
- Ligue 1 2018-19
- Super Cup 2018-19
- Bundesliga 2017-18
- Super Cup 2017-18
- Bundesliga 2016-17
- Super Cup 2016-17
- Bundesliga 2015-16
- DFB Pokal 2015-16
- Audi Cup 2015
- Bundesliga 2014-15
- UEFA U19 Championship 2012 Estonia
Δεύτερη θέση · 9
- Primeira Liga 2023-24
- Trophée des Champions 2021-22
- Ligue 1 2020-21
- UEFA Champions League 2019-20
- Coupe de France 2018-19
- DFB Pokal 2017-18
- Super Cup 2015-16
- Super Cup 2014-15
- MLS All-Star 2014
Η καριέρα ανά σεζόν
24 γκολ και 24 ασίστ σε 409 συμμετοχές, 16 σεζόν, χωρίς φιλικά.
- Γκολ
- Ασίστ
- Συμμετοχές (δεξιός άξονας)
Οι σεζόν μία προς μία
| Σεζόν | Ομάδα | Διοργάνωση | Συμμ. | Λεπτά | Γκολ | Ασίστ | Βαθμ. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 8 | 666 | 0 | 0 | 6,76 | ||
| 2025-26 | 5 | 34 | 0 | 0 | 6,70 | ||
| 2024-25 | 14 | 710 | 0 | 1 | 6,51 | ||
| 10 | 236 | 0 | 1 | 6,69 | |||
| 1 | 90 | 0 | 0 | 5,70 | |||
| 2 | 0 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 27 | 1036 | 0 | 2 | 6,55 | ||
| 2022-23 | 6 | 306 | 0 | 0 | — | ||
| 28 | 1648 | 1 | 4 | 6,79 | |||
| 2 | 135 | 1 | 0 | 7,05 | |||
| 1 | 0 | 0 | 0 | — | |||
| 5 | 274 | 0 | 0 | 6,76 | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 36 | 2057 | 2 | 4 | 6,80 | ||
| 2021-22 | 15 | 965 | 0 | 0 | 6,82 | ||
| 1 | 10 | 0 | 0 | 6,90 | |||
| Σύνολο σεζόν | 16 | 975 | 0 | 0 | 6,83 | ||
| 2020-21 | 1 | 68 | 0 | 0 | — | ||
| 3 | 191 | 0 | 0 | 6,47 | |||
| 4 | 324 | 0 | 1 | 7,08 | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 7 | 515 | 0 | 1 | 6,81 | ||
| 2019-20 | Club Friendlies | 4 | 239 | 0 | 0 | — | |
| 18 | 1390 | 0 | 4 | 6,85 | |||
| 2 | 38 | 0 | 0 | 6,75 | |||
| 1 | 90 | 0 | 0 | 7,20 | |||
| 1 | 0 | 0 | 0 | — | |||
| 9 | 785 | 1 | 2 | 7,14 | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 31 | 2303 | 1 | 6 | 6,94 | ||
| 2018-19 | 2 | 108 | 0 | 0 | — | ||
| Club Friendlies | 4 | 183 | 0 | 0 | — | ||
| 25 | 1837 | 1 | 2 | 6,74 | |||
| 6 | 0 | 0 | 0 | — | |||
| 2 | 0 | 0 | 0 | — | |||
| 8 | 675 | 3 | 0 | 6,80 | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 43 | 2620 | 4 | 2 | 6,76 | ||
| 2017-18 | Club Friendlies | 2 | 136 | 0 | 0 | — | |
| 2 | 120 | 0 | 0 | — | |||
| 11 | 892 | 0 | 2 | 6,77 | |||
| 1 | 45 | 0 | 0 | 6,50 | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 14 | 1057 | 0 | 2 | 6,75 | ||
| 2016-17 | 3 | 224 | 0 | 0 | — | ||
| Club Friendlies | 3 | 176 | 0 | 0 | — | ||
| 18 | 1235 | 2 | 2 | 6,85 | |||
| 1 | 45 | 0 | 0 | 6,80 | |||
| 4 | 245 | 2 | 1 | 7,20 | |||
| Euro - Qualification | 4 | 0 | 1 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 30 | 1749 | 5 | 3 | 6,91 | ||
| 2015-16 | Club Friendlies | 6 | 416 | 1 | 0 | — | |
| UEFA U21 Championship | 5 | 450 | 0 | 0 | — | ||
| 16 | 1148 | 0 | 1 | 6,84 | |||
| 3 | 0 | 0 | 0 | — | |||
| 8 | 542 | 0 | 1 | 6,80 | |||
| Friendly International | 2 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| Euro U21 - Qualification | 5 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 37 | 2140 | 0 | 2 | 6,83 | ||
| 2014-15 | MLS All-Star | 1 | 80 | 0 | 0 | — | |
| Club Friendlies | 3 | 270 | 0 | 0 | — | ||
| 31 | 0 | 1 | 0 | — | |||
| 5 | 0 | 0 | 0 | — | |||
| 1 | 0 | 0 | 0 | — | |||
| 12 | 0 | 0 | 2 | — | |||
| Friendly International | 1 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| Friendly International | 1 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 50 | 80 | 1 | 2 | — | ||
| 2013-14 | 32 | 2486 | 1 | 0 | — | ||
| Copa del Rey | 4 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| Europa League | 13 | 0 | 1 | 0 | — | ||
| World Cup U20 | 4 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| Friendly International | 2 | 0 | 2 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 53 | 2486 | 2 | 0 | — | ||
| 2012-13 | 12 | 501 | 0 | 0 | — | ||
| Copa del Rey | 1 | 0 | 1 | 0 | — | ||
| Euro U19 | 2 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 15 | 501 | 1 | 0 | — | ||
| 2011-12 | Primera División RFEF | 24 | 1854 | 7 | 0 | — | |
| 7 | 182 | 0 | 0 | — | |||
| Copa del Rey | 1 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| Europa League | 2 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 34 | 2036 | 7 | 0 | — | ||
| 2010-11 | Euro U17 | 3 | 0 | 1 | 0 | — | |
| Καριέρα χωρίς φιλικά · 16 σεζόν | 409 | 20255 | 24 | 24 | 6,79 | ||
Μεταγραφές · 8
Χετάφεπρος
Eibar-
Βιγιαρεάλπρος
ΧετάφεFree Transfer
Παρί Σεν Ζερμένπρος
ΒιγιαρεάλFree Transfer
Παρί Σεν Ζερμένπρος
ΒιγιαρεάλΔανεισμός
Μπενφίκαπρος
Παρί Σεν Ζερμέν
Παρί Σεν Ζερμένπρος
ΜπενφίκαΔανεισμός
Μπάγερν Μονάχουπρος
Παρί Σεν Ζερμέν€ 13M
Βαλένθιαπρος
Μπάγερν Μονάχου€ 10M
Τραυματισμοί και απουσίες · 16
| Αιτία | Από | Έως |
|---|---|---|
| Groin Injury | 30 Δεκεμβρίου 2023 | 28 Μαρτίου 2024 |
| Muscle Injury | 25 Αυγούστου 2023 | 2 Οκτωβρίου 2023 |
| Ankle/Foot Injury | 3 Απριλίου 2023 | 12 Απριλίου 2023 |
| Calf Injury | 11 Μαρτίου 2022 | 1 Απριλίου 2022 |
| Virus | 10 Ιανουαρίου 2022 | 22 Ιανουαρίου 2022 |
| Virus | 2 Ιανουαρίου 2022 | 9 Ιανουαρίου 2022 |
| Groin Injury | 17 Δεκεμβρίου 2021 | 5 Ιανουαρίου 2022 |
| ACL Knee Injury | 17 Σεπτεμβρίου 2020 | 13 Οκτωβρίου 2021 |
| Calf Injury | 13 Ιανουαρίου 2020 | 11 Φεβρουαρίου 2020 |
| Knock | 28 Νοεμβρίου 2019 | 2 Δεκεμβρίου 2019 |
| Suspended | 8 Οκτωβρίου 2019 | 20 Οκτωβρίου 2019 |
| Suspended | 14 Μαΐου 2019 | 20 Μαΐου 2019 |
| Suspended | 17 Απριλίου 2019 | 22 Απριλίου 2019 |
| Suspended | 16 Απριλίου 2019 | 18 Απριλίου 2019 |
| Knock | 24 Σεπτεμβρίου 2018 | 27 Σεπτεμβρίου 2018 |
| Unknown | 25 Απριλίου 2014 | 30 Απριλίου 2014 |