Επιθετικός · Ιταλία · Σεζόν 2026-27
Τζένοα
Coppa Italia
L. Colombo
Lorenzo Colombo
- Φανέλα
- 29
- Ηλικία
- 23
- Ύψος
- 186
- Βάρος
- 74
Η σεζόν 2026-27 · 2 διοργανώσεις
Συμμετοχές7
Λεπτά41659′ ανά αγώνα
Γκολ10,22 ανά 90′
Ασίστ20,43 ανά 90′
Βαθμολογία6,66μέσος όρος
Κάρτες0/0κίτρινες / κόκκινες
Καριέρα · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές31116330 λεπτά
Γκολ490,27 ανά 90′
Ασίστ120,07 ανά 90′
Σεζόν9
Τίτλοι2
Η σεζόν 2026-27 ανά διοργάνωση. Οι τιμές ανά 90′ εμφανίζονται μετά τα πρώτα 90 λεπτά συμμετοχής.
Σύνολο σεζόν7 συμμ. · 416′ · βαθμ. 6,66
Επίθεση
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Γκολ | 1 | 0,22 |
| Ασίστ | 2 | 0,43 |
| Σουτ | 8 | 1,73 |
| Σουτ στην εστία | 450% | 0,87 |
| Εύστοχα πέναλτι | 0 | — |
| Χαμένα πέναλτι | 1 | — |
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Πάσες | 80 | 17,31 |
| Κομβικές πάσες | 8 | 1,73 |
| Ακρίβεια | 72% | — |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Τάκλιν | 5 | 1,08 |
| Κλεψίματα | 2 | 0,43 |
| Μπλοκ | 2 | 0,43 |
| Μονομαχίες | 65 | 14,06 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 1929% | 4,11 |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 0 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 9 | 1,95 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 9 | 1,95 |
Επίθεση
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Γκολ | 1 | 0,95 |
| Ασίστ | 0 | 0,00 |
| Σουτ | 4 | 3,79 |
| Σουτ στην εστία | 375% | 2,84 |
| Εύστοχα πέναλτι | 0 | — |
| Χαμένα πέναλτι | 0 | — |
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Πάσες | 28 | 26,53 |
| Κομβικές πάσες | 2 | 1,89 |
| Ακρίβεια | 78% | — |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Τάκλιν | 2 | 1,89 |
| Κλεψίματα | 1 | 0,95 |
| Μπλοκ | 0 | 0,00 |
| Μονομαχίες | 16 | 15,16 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 638% | 5,68 |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 0 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 1 | 0,95 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 3 | 2,84 |
Επίθεση
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Γκολ | 0 | 0,00 |
| Ασίστ | 2 | 0,56 |
| Σουτ | 4 | 1,12 |
| Σουτ στην εστία | 125% | 0,28 |
| Εύστοχα πέναλτι | 0 | — |
| Χαμένα πέναλτι | 1 | — |
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Πάσες | 52 | 14,58 |
| Κομβικές πάσες | 6 | 1,68 |
| Ακρίβεια | 69% | — |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Τάκλιν | 3 | 0,84 |
| Κλεψίματα | 1 | 0,28 |
| Μπλοκ | 2 | 0,56 |
| Μονομαχίες | 49 | 13,74 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 1327% | 3,64 |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 0 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 8 | 2,24 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 6 | 1,68 |
Σύνολα καριέρας · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές31116330 λεπτά
Γκολ490,27 ανά 90′
Ασίστ120,07 ανά 90′
Σεζόν9
Τίτλοι2
Τίτλοι · 2
- Trofeo Silvio Berlusconi 2023
- Trofeo Silvio Berlusconi
Δεύτερη θέση · 3
- UEFA U17 Championship 2018-19
- UEFA U17 Championship 2017-18
- UEFA U17 Championship
Η καριέρα ανά σεζόν
49 γκολ και 12 ασίστ σε 311 συμμετοχές, 9 σεζόν, χωρίς φιλικά.
- Γκολ
- Ασίστ
- Συμμετοχές (δεξιός άξονας)
Οι σεζόν μία προς μία
| Σεζόν | Ομάδα | Διοργάνωση | Συμμ. | Λεπτά | Γκολ | Ασίστ | Βαθμ. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 2 | 95 | 1 | 0 | 7,40 | ||
| 5 | 321 | 0 | 2 | 6,36 | |||
| Σύνολο σεζόν | 7 | 416 | 1 | 2 | 6,66 | ||
| 2025-26 | 4 | 285 | 0 | 0 | 6,05 | ||
| 37 | 1541 | 5 | 2 | 6,60 | |||
| 1 | 37 | 0 | 0 | — | |||
| 1 | 130 | 0 | 1 | 6,30 | |||
| 38 | 2353 | 7 | 1 | 6,56 | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 44 | 2805 | 7 | 2 | 6,51 | ||
| 2024-25 | 37 | 2243 | 6 | 2 | 6,73 | ||
| 37 | 2249 | 6 | 2 | 6,73 | |||
| 6 | 308 | 1 | 0 | 6,58 | |||
| Σύνολο σεζόν | 80 | 4800 | 13 | 4 | 6,72 | ||
| 2023-24 | 25 | 1363 | 4 | 0 | — | ||
| 4 | 163 | 1 | 0 | — | |||
| 3 | 49 | 0 | 0 | 6,23 | |||
| 9 | 539 | 1 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 37 | 1951 | 5 | 0 | 6,23 | ||
| 2022-23 | 33 | 1516 | 5 | 2 | 6,60 | ||
| 37 | 1541 | 5 | 2 | 6,60 | |||
| 1 | 52 | 1 | 0 | 7,30 | |||
| Σύνολο σεζόν | 71 | 3109 | 11 | 4 | 6,61 | ||
| 2021-22 | 34 | 2087 | 6 | 0 | 6,67 | ||
| 1 | 61 | 0 | 0 | 6,70 | |||
| 1 | 17 | 0 | 0 | 6,20 | |||
| Σύνολο σεζόν | 36 | 2165 | 6 | 0 | 6,66 | ||
| 2020-21 | 13 | 304 | 1 | 0 | 6,73 | ||
| 4 | 93 | 0 | 0 | 6,40 | |||
| 5 | 185 | 1 | 0 | 6,47 | |||
| 3 | 153 | 3 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 22 | 582 | 2 | 0 | 6,61 | ||
| 2019-20 | 1 | 8 | 0 | 0 | 6,20 | ||
| 1 | 8 | 0 | 0 | 6,30 | |||
| UEFA U17 Championship | 6 | 247 | 3 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 8 | 263 | 3 | 0 | 6,25 | ||
| 2018-19 | UEFA U17 Championship | 6 | 239 | 1 | 0 | — | |
| Καριέρα χωρίς φιλικά · 9 σεζόν | 311 | 16330 | 49 | 12 | 6,63 | ||
Μεταγραφές · 12
Τραυματισμοί και απουσίες · 1
| Αιτία | Από | Έως |
|---|---|---|
| Muscle Injury | 15 Νοεμβρίου 2023 | 25 Νοεμβρίου 2023 |