Αμυντικός · Serbia
Montpellier
N. Maksimović
Nikola Maksimović
- Ηλικία
- 34
- Ύψος
- 193cm
- Βάρος
- 82kg
Καριέρα · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές31325705 λεπτά
Γκολ40,01 ανά 90′
Ασίστ30,01 ανά 90′
Σεζόν15
Τίτλοι2
Σύνολα καριέρας · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές31325705 λεπτά
Γκολ40,01 ανά 90′
Ασίστ30,01 ανά 90′
Σεζόν15
Τίτλοι2
Τίτλοι · 2
- Coppa Italia 2019-20
- Cup 2011-12
Δεύτερη θέση · 4
- Super Cup 2020-21
- Serie A 2018-19
- Super Liga 2012-13
- Super Liga 2011-12
Η καριέρα ανά σεζόν
4 γκολ και 3 ασίστ σε 313 συμμετοχές, 15 σεζόν, χωρίς φιλικά.
- Γκολ
- Ασίστ
- Συμμετοχές (δεξιός άξονας)
Οι σεζόν μία προς μία
| Σεζόν | Ομάδα | Διοργάνωση | Συμμ. | Λεπτά | Γκολ | Ασίστ | Βαθμ. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024-25 | 7 | 583 | 0 | 0 | 6,81 | ||
| 2023-24 | 18 | 1356 | 0 | 0 | 6,89 | ||
| 2 | 210 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 20 | 1566 | 0 | 0 | 6,89 | ||
| 2021-22 | 14 | 1116 | 0 | 0 | 6,79 | ||
| 2020-21 | 17 | 1205 | 0 | 0 | 6,82 | ||
| 2 | 180 | 0 | 0 | 7,25 | |||
| 8 | 676 | 0 | 0 | 7,00 | |||
| 1 | 90 | 0 | 0 | 6,30 | |||
| 4 | 360 | 0 | 0 | 6,75 | |||
| Σύνολο σεζόν | 32 | 2511 | 0 | 0 | 6,87 | ||
| 2019-20 | 22 | 1799 | 1 | 1 | 7,00 | ||
| 3 | 270 | 0 | 0 | 7,53 | |||
| 3 | 270 | 0 | 0 | 7,10 | |||
| Club Friendlies | 2 | 151 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 28 | 2339 | 1 | 1 | 7,07 | ||
| 2018-19 | 17 | 1375 | 0 | 0 | 6,96 | ||
| 2 | 180 | 0 | 0 | 7,00 | |||
| 5 | 436 | 0 | 1 | 6,96 | |||
| 4 | 316 | 0 | 0 | 6,75 | |||
| Club Friendlies | 2 | 95 | 1 | 0 | — | ||
| 6 | 428 | 0 | 0 | 7,30 | |||
| 1 | 73 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 34 | 2735 | 0 | 1 | 7,00 | ||
| 2017-18 | 9 | 698 | 0 | 0 | 6,97 | ||
| 2 | 95 | 0 | 0 | 6,70 | |||
| Cup | 2 | 210 | 0 | 0 | — | ||
| 1 | 90 | 0 | 0 | 7,50 | |||
| 1 | 90 | 0 | 0 | 6,80 | |||
| Σύνολο σεζόν | 15 | 1183 | 0 | 0 | 6,95 | ||
| 2016-17 | 8 | 677 | 1 | 0 | 7,33 | ||
| 2 | 180 | 0 | 0 | 7,30 | |||
| 2 | 169 | 0 | 0 | 6,60 | |||
| UEFA European Championship Qualifiers | 1 | 90 | 0 | 0 | — | ||
| Friendlies | 6 | 284 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 13 | 1116 | 1 | 0 | 7,20 | ||
| 2015-16 | 16 | 1440 | 0 | 1 | 7,11 | ||
| Friendlies | 1 | 90 | 0 | 0 | — | ||
| 2014-15 | 27 | 2402 | 0 | 0 | — | ||
| Coppa Italia | 1 | 90 | 0 | 0 | — | ||
| 9 | 780 | 0 | 0 | — | |||
| Friendlies | 1 | 88 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 37 | 3272 | 0 | 0 | — | ||
| 2013-14 | 23 | 1806 | 0 | 0 | — | ||
| 2012-13 | Super Liga | 13 | 1020 | 1 | 0 | — | |
| Cup | 1 | 67 | 0 | 0 | — | ||
| UEFA Europa League | 6 | 570 | 0 | 0 | — | ||
| Friendlies | 4 | 314 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 20 | 1657 | 1 | 0 | — | ||
| 2011-12 | Super Liga | 12 | 1036 | 0 | 0 | — | |
| Super Liga | 12 | 1077 | 0 | 0 | — | ||
| Cup | 3 | 270 | 0 | 0 | — | ||
| Cup | 1 | 5 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 28 | 2388 | 0 | 0 | — | ||
| 2010-11 | Super Liga | 20 | 1654 | 1 | 0 | — | |
| Cup | 2 | 180 | 0 | 0 | — | ||
| UEFA U19 Championship | 1 | 90 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 23 | 1924 | 1 | 0 | — | ||
| 2009-10 | UEFA Europa League | 3 | 69 | 0 | 0 | — | |
| Καριέρα χωρίς φιλικά · 15 σεζόν | 313 | 25705 | 4 | 3 | 6,97 | ||
Μεταγραφές · 9
Hataysporπρος
Montpellier
Νάπολιπρος
ΤζένοαΕλεύθερος
Spartak Moscowπρος
Νάπολι
Νάπολιπρος
Spartak MoscowΔανεισμός
Τορίνοπρος
Νάπολι€ 20M
Τορίνοπρος
ΝάπολιΔανεισμός
Ερυθρός Αστέραςπρος
ΤορίνοΕλεύθερος
Sloboda Uziceπρος
Ερυθρός Αστέρας€ 250K
Slobodaπρος
Ερυθρός Αστέρας€ 250K
Τραυματισμοί και απουσίες · 2
| Αιτία | Από | Έως |
|---|---|---|
| Thigh Injury | 5 Ιανουαρίου 2025 | 1 Ιουνίου 2025 |
| Unknown | 15 Νοεμβρίου 2023 | 25 Νοεμβρίου 2023 |