Μέσος · Γαλλία · Σεζόν 2026-27
Al-Ahli Jeddah
FIFA Intercontinental Cup
V. Atangana Edoa
Valentin Atangana Edoa
- Φανέλα
- 6
- Ηλικία
- 20
- Ύψος
- 173
- Βάρος
- 68
Η σεζόν 2026-27 · 2 διοργανώσεις
Συμμετοχές10
Λεπτά77678′ ανά αγώνα
Γκολ00,00 ανά 90′
Ασίστ00,00 ανά 90′
Βαθμολογία6,61μέσος όρος
Κάρτες4/0κίτρινες / κόκκινες
Καριέρα · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές18913817 λεπτά
Γκολ100,07 ανά 90′
Ασίστ00,00 ανά 90′
Σεζόν6
Τίτλοι2
Η σεζόν 2026-27 ανά διοργάνωση. Οι τιμές ανά 90′ εμφανίζονται μετά τα πρώτα 90 λεπτά συμμετοχής.
Σύνολο σεζόν10 συμμ. · 776′ · βαθμ. 6,61
Επίθεση
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Γκολ | 0 | 0,00 |
| Ασίστ | 0 | 0,00 |
| Σουτ | 6 | 0,70 |
| Σουτ στην εστία | 233% | 0,23 |
| Εύστοχα πέναλτι | 0 | — |
| Χαμένα πέναλτι | 0 | — |
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Πάσες | 270 | 31,31 |
| Κομβικές πάσες | 5 | 0,58 |
| Ακρίβεια | 89% | — |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Τάκλιν | 20 | 2,32 |
| Κλεψίματα | 12 | 1,39 |
| Μπλοκ | 4 | 0,46 |
| Μονομαχίες | 104 | 12,06 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 4846% | 5,57 |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 4 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 31 | 3,60 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 16 | 1,86 |
Επίθεση
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Γκολ | 0 | 0,00 |
| Ασίστ | 0 | 0,00 |
| Σουτ | 1 | 0,50 |
| Σουτ στην εστία | 00% | 0,00 |
| Εύστοχα πέναλτι | 0 | — |
| Χαμένα πέναλτι | 0 | — |
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Πάσες | 54 | 27,00 |
| Κομβικές πάσες | 3 | 1,50 |
| Ακρίβεια | 83% | — |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Τάκλιν | 3 | 1,50 |
| Κλεψίματα | 1 | 0,50 |
| Μπλοκ | 1 | 0,50 |
| Μονομαχίες | 23 | 11,50 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 1252% | 6,00 |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 1 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 6 | 3,00 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 6 | 3,00 |
Επίθεση
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Γκολ | 0 | 0,00 |
| Ασίστ | 0 | 0,00 |
| Σουτ | 5 | 0,76 |
| Σουτ στην εστία | 240% | 0,30 |
| Εύστοχα πέναλτι | 0 | — |
| Χαμένα πέναλτι | 0 | — |
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Πάσες | 216 | 32,62 |
| Κομβικές πάσες | 2 | 0,30 |
| Ακρίβεια | 91% | — |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Τάκλιν | 17 | 2,57 |
| Κλεψίματα | 11 | 1,66 |
| Μπλοκ | 3 | 0,45 |
| Μονομαχίες | 81 | 12,23 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 3644% | 5,44 |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 3 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 25 | 3,78 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 10 | 1,51 |
Σύνολα καριέρας · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές18913817 λεπτά
Γκολ100,07 ανά 90′
Ασίστ00,00 ανά 90′
Σεζόν6
Τίτλοι2
Τίτλοι · 2
- UEFA U17 Championship 2022
- UEFA U17 Championship
Δεύτερη θέση · 4
- Coupe de France 2024-25
- UEFA U19 Championship 2024
- Coupe de France
- UEFA U19 Championship
Η καριέρα ανά σεζόν
10 γκολ και 0 ασίστ σε 189 συμμετοχές, 6 σεζόν, χωρίς φιλικά.
- Γκολ
- Ασίστ
- Συμμετοχές (δεξιός άξονας)
Οι σεζόν μία προς μία
| Σεζόν | Ομάδα | Διοργάνωση | Συμμ. | Λεπτά | Γκολ | Ασίστ | Βαθμ. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,80 | ||
| 8 | 596 | 0 | 0 | 6,56 | |||
| Σύνολο σεζόν | 10 | 776 | 0 | 0 | 6,61 | ||
| 2025-26 | 5 | 412 | 0 | 0 | 7,12 | ||
| 1 | 84 | 0 | 0 | 6,30 | |||
| 11 | 799 | 0 | 0 | 6,76 | |||
| 23 | 1892 | 5 | 0 | 6,89 | |||
| Σύνολο σεζόν | 40 | 3187 | 5 | 0 | 6,87 | ||
| 2024-25 | 36 | 2965 | 1 | 0 | 6,85 | ||
| 5 | 412 | 0 | 0 | 7,12 | |||
| 2 | 162 | 0 | 0 | — | |||
| 5 | 337 | 1 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 48 | 3876 | 2 | 0 | 6,89 | ||
| 2023-24 | 2 | 162 | 0 | 0 | — | ||
| 15 | 553 | 0 | 0 | 6,67 | |||
| Σύνολο σεζόν | 17 | 715 | 0 | 0 | 6,67 | ||
| 2022-23 | 6 | 484 | 0 | 0 | — | ||
| 5 | 450 | 1 | 0 | — | |||
| 36 | 2965 | 1 | 0 | 6,85 | |||
| 12 | 176 | 0 | 0 | 6,50 | |||
| 6 | 484 | 0 | 0 | — | |||
| 5 | 450 | 1 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 70 | 5009 | 3 | 0 | 6,76 | ||
| 2021-22 | 4 | 254 | 0 | 0 | — | ||
| Καριέρα χωρίς φιλικά · 6 σεζόν | 189 | 13817 | 10 | 0 | 6,80 | ||
Μεταγραφές · 2
Reimsπρος
Al Ahli DohaΜεταγραφή
Reimsπρος
Al-Ahli JeddahΜεταγραφή
Τραυματισμοί και απουσίες · 4
| Αιτία | Από | Έως |
|---|---|---|
| Hamstring | 14 Απριλίου 2024 | 8 Ιουλίου 2024 |
| Groin Injury | 27 Ιανουαρίου 2024 | 24 Φεβρουαρίου 2024 |
| Groin Injury | 19 Δεκεμβρίου 2023 | 12 Ιανουαρίου 2024 |
| Ankle Injury | 23 Οκτωβρίου 2023 | 15 Δεκεμβρίου 2023 |