Μέσος · Serbia
Μάλαγα
D. Brašanac
Darko Brašanac
- Φανέλα
- 5
- Ηλικία
- 33
- Ύψος
- 178cm
- Βάρος
- 73kg
Καριέρα · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές38123531 λεπτά
Γκολ230,09 ανά 90′
Ασίστ70,03 ανά 90′
Σεζόν16
Τίτλοι7
Σύνολα καριέρας · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές38123531 λεπτά
Γκολ230,09 ανά 90′
Ασίστ70,03 ανά 90′
Σεζόν16
Τίτλοι7
Τίτλοι · 7
- Segunda División 2023-24
- Cup 2015-16
- Super Liga 2014-15
- Super Liga 2012-13
- Super Liga 2010-11
- Cup 2010-11
- Super Liga 2009-10
Δεύτερη θέση · 5
- Copa del Rey 2022-23
- Algarve Football Cup 2017
- Super Liga 2015-16
- Cup 2014-15
- Super Liga 2013-14
Η καριέρα ανά σεζόν
23 γκολ και 7 ασίστ σε 381 συμμετοχές, 16 σεζόν, χωρίς φιλικά.
- Γκολ
- Ασίστ
- Συμμετοχές (δεξιός άξονας)
Οι σεζόν μία προς μία
| Σεζόν | Ομάδα | Διοργάνωση | Συμμ. | Λεπτά | Γκολ | Ασίστ | Βαθμ. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025-26 | 14 | 319 | 1 | 0 | 6,57 | ||
| 2024-25 | 30 | 1612 | 1 | 2 | 6,60 | ||
| 4 | 339 | 0 | 0 | 6,85 | |||
| Σύνολο σεζόν | 34 | 1951 | 1 | 2 | 6,63 | ||
| 2023-24 | 15 | 651 | 0 | 1 | 6,68 | ||
| 2 | 46 | 0 | 0 | 6,50 | |||
| 1 | 78 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 18 | 775 | 0 | 1 | 6,66 | ||
| 2022-23 | 25 | 1033 | 1 | 1 | 6,66 | ||
| 7 | 432 | 1 | 0 | 6,80 | |||
| Σύνολο σεζόν | 32 | 1465 | 2 | 1 | 6,69 | ||
| 2020-21 | 16 | 908 | 2 | 0 | 6,55 | ||
| 1 | 63 | 0 | 0 | 7,90 | |||
| Σύνολο σεζόν | 17 | 971 | 2 | 0 | 6,63 | ||
| 2019-20 | 31 | 2251 | 0 | 1 | 6,60 | ||
| 2 | 145 | 1 | 0 | 7,10 | |||
| Σύνολο σεζόν | 33 | 2396 | 1 | 1 | 6,63 | ||
| 2018-19 | 24 | 1580 | 0 | 1 | 6,58 | ||
| 2 | 180 | 0 | 0 | 7,35 | |||
| Σύνολο σεζόν | 26 | 1760 | 0 | 1 | 6,64 | ||
| 2017-18 | 23 | 1201 | 2 | 0 | 6,60 | ||
| Copa del Rey | 5 | 287 | 0 | 0 | 6,58 | ||
| Club Friendlies | 1 | 32 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 28 | 1488 | 2 | 0 | 6,59 | ||
| 2016-17 | 25 | 1628 | 1 | 1 | 6,56 | ||
| 4 | 255 | 0 | 0 | — | |||
| Copa del Rey | 1 | 86 | 0 | 0 | 6,20 | ||
| 2 | 195 | 0 | 0 | — | |||
| UEFA European Championship Qualifiers | 1 | 90 | 0 | 0 | — | ||
| Friendlies | 2 | 31 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 33 | 2254 | 1 | 1 | 6,54 | ||
| 2015-16 | Super Liga | 25 | 2053 | 3 | 0 | — | |
| Cup | 5 | 366 | 0 | 0 | — | ||
| 4 | 360 | 0 | 0 | 6,90 | |||
| 6 | 530 | 1 | 0 | — | |||
| UEFA U21 Championship | 8 | 524 | 1 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 48 | 3833 | 5 | 0 | 6,90 | ||
| 2014-15 | Super Liga | 17 | 1192 | 1 | 0 | — | |
| Cup | 3 | 203 | 1 | 0 | — | ||
| 2 | 180 | 0 | 0 | — | |||
| 4 | 353 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 26 | 1928 | 2 | 0 | — | ||
| 2013-14 | Super Liga | 18 | 1250 | 2 | 0 | — | |
| Cup | 1 | 74 | 0 | 0 | — | ||
| 1 | 44 | 0 | 0 | — | |||
| UEFA Europa League | 1 | 8 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 21 | 1376 | 2 | 0 | — | ||
| 2012-13 | Super Liga | 11 | 777 | 1 | 0 | — | |
| Cup | 2 | 116 | 1 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 13 | 893 | 2 | 0 | — | ||
| 2011-12 | UEFA U19 Championship | 8 | 676 | 1 | 0 | — | |
| — | Super Liga | 12 | 633 | 0 | 0 | — | |
| — | Cup | 3 | 224 | 1 | 0 | — | |
| Σύνολο σεζόν | 23 | 1533 | 2 | 0 | — | ||
| 2010-11 | Super Liga | 4 | 180 | 0 | 0 | — | |
| Cup | 1 | 90 | 0 | 0 | — | ||
| UEFA Champions League | 1 | 0 | 0 | 0 | — | ||
| UEFA U19 Championship | 6 | 274 | 0 | 0 | — | ||
| Σύνολο σεζόν | 12 | 544 | 0 | 0 | — | ||
| 2009-10 | Super Liga | 3 | 45 | 0 | 0 | — | |
| Καριέρα χωρίς φιλικά · 16 σεζόν | 381 | 23531 | 23 | 7 | 6,63 | ||
Μεταγραφές · 10
ΜάλαγαπροςBrasanac DarkoΕλεύθερος
Leganesπρος
ΜάλαγαΕλεύθερος
Οσασούναπρος
LeganesΕλεύθερος
Ρεάλ Μπέτιςπρος
Οσασούνα€ 1M
Ρεάλ Μπέτιςπρος
ΑλαβέςΔανεισμός
Leganesπρος
Ρεάλ Μπέτις
Ρεάλ Μπέτιςπρος
LeganesΔανεισμός
FK Partizanπρος
Ρεάλ Μπέτις€ 1.5M
FK Partizanπρος—Δανεισμός
FK Partizanπρος—Δανεισμός