Μέσος · USA · Σεζόν 2026-27
Βενέτσια
Coppa Italia
G. Busio
Gianluca Cristiano Busio
- Φανέλα
- 6
- Ηλικία
- 23
- Ύψος
- 172
- Βάρος
- 65
Η σεζόν 2026-27 · 2 διοργανώσεις
Συμμετοχές5
Λεπτά40481′ ανά αγώνα
Γκολ00,00 ανά 90′
Ασίστ20,45 ανά 90′
Βαθμολογία7,32μέσος όρος
Κάρτες1/0κίτρινες / κόκκινες
Καριέρα · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές28919556 λεπτά
Γκολ340,16 ανά 90′
Ασίστ220,10 ανά 90′
Σεζόν9
Τίτλοι4
Η σεζόν 2026-27 ανά διοργάνωση. Οι τιμές ανά 90′ εμφανίζονται μετά τα πρώτα 90 λεπτά συμμετοχής.
Σύνολο σεζόν5 συμμ. · 404′ · βαθμ. 7,32
Επίθεση
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Γκολ | 0 | 0,00 |
| Ασίστ | 2 | 0,45 |
| Σουτ | 7 | 1,56 |
| Σουτ στην εστία | 343% | 0,67 |
| Εύστοχα πέναλτι | 0 | — |
| Χαμένα πέναλτι | 0 | — |
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Πάσες | 274 | 61,04 |
| Κομβικές πάσες | 7 | 1,56 |
| Ακρίβεια | 92% | — |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Τάκλιν | 13 | 2,90 |
| Κλεψίματα | 2 | 0,45 |
| Μπλοκ | 4 | 0,89 |
| Μονομαχίες | 40 | 8,91 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 2563% | 5,57 |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 1 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 3 | 0,67 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 4 | 0,89 |
Επίθεση
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Γκολ | 0 | 0,00 |
| Ασίστ | 0 | 0,00 |
| Σουτ | 3 | 3,00 |
| Σουτ στην εστία | 3100% | 3,00 |
| Εύστοχα πέναλτι | 0 | — |
| Χαμένα πέναλτι | 0 | — |
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Πάσες | 66 | 66,00 |
| Κομβικές πάσες | 2 | 2,00 |
| Ακρίβεια | 93% | — |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Τάκλιν | 3 | 3,00 |
| Κλεψίματα | 1 | 1,00 |
| Μπλοκ | 1 | 1,00 |
| Μονομαχίες | 8 | 8,00 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 563% | 5,00 |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 0 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 0 | 0,00 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 1 | 1,00 |
Επίθεση
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Γκολ | 0 | 0,00 |
| Ασίστ | 2 | 0,57 |
| Σουτ | 4 | 1,15 |
| Σουτ στην εστία | 00% | 0,00 |
| Εύστοχα πέναλτι | 0 | — |
| Χαμένα πέναλτι | 0 | — |
Πάσες
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Πάσες | 208 | 59,62 |
| Κομβικές πάσες | 5 | 1,43 |
| Ακρίβεια | 92% | — |
Άμυνα
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Τάκλιν | 10 | 2,87 |
| Κλεψίματα | 1 | 0,29 |
| Μπλοκ | 3 | 0,86 |
| Μονομαχίες | 32 | 9,17 |
| Κερδισμένες μονομαχίες | 2063% | 5,73 |
Πειθαρχία
| Μέτρηση | Σύνολο | Ανά 90′ |
|---|---|---|
| Κίτρινες κάρτες | 1 | — |
| Κόκκινες κάρτες | 0 | — |
| Φάουλ | 3 | 0,86 |
| Φάουλ που δέχτηκε | 3 | 0,86 |
Σύνολα καριέρας · χωρίς φιλικά
Συμμετοχές28919556 λεπτά
Γκολ340,16 ανά 90′
Ασίστ220,10 ανά 90′
Σεζόν9
Τίτλοι4
Τίτλοι · 4
- Concacaf Nations League 2022-23
- Concacaf Gold Cup 2021
- Concacaf Gold Cup
- Concacaf Nations League
Δεύτερη θέση · 4
- Concacaf U17 2019
- USL Championship 2017
- USL Championship
- Concacaf U17
Η καριέρα ανά σεζόν
34 γκολ και 22 ασίστ σε 289 συμμετοχές, 9 σεζόν, χωρίς φιλικά.
- Γκολ
- Ασίστ
- Συμμετοχές (δεξιός άξονας)
Οι σεζόν μία προς μία
| Σεζόν | Ομάδα | Διοργάνωση | Συμμ. | Λεπτά | Γκολ | Ασίστ | Βαθμ. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-27 | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,60 | ||
| 4 | 314 | 0 | 2 | 7,25 | |||
| Σύνολο σεζόν | 5 | 404 | 0 | 2 | 7,32 | ||
| 2025-26 | 1 | 81 | 0 | 0 | 7,30 | ||
| 37 | 3210 | 7 | 4 | 7,30 | |||
| Σύνολο σεζόν | 38 | 3291 | 7 | 4 | 7,30 | ||
| 2024-25 | 34 | 2531 | 2 | 0 | 6,81 | ||
| 2 | 107 | 1 | 0 | — | |||
| 2 | 130 | 0 | 0 | 6,90 | |||
| 2 | 39 | 0 | 0 | 6,85 | |||
| Σύνολο σεζόν (χωρίς φιλικά) | 38 | 2677 | 3 | 0 | 6,81 | ||
| 2023-24 | 41 | 3246 | 7 | 5 | 7,16 | ||
| 4 | 360 | 1 | 0 | — | |||
| 1 | 51 | 0 | 0 | 7,20 | |||
| Σύνολο σεζόν | 46 | 3657 | 8 | 5 | 7,16 | ||
| 2022-23 | 29 | 1277 | 0 | 0 | 6,74 | ||
| 3 | 121 | 0 | 0 | 6,77 | |||
| Σύνολο σεζόν | 32 | 1398 | 0 | 0 | 6,74 | ||
| 2021-22 | 29 | 1956 | 1 | 2 | 6,78 | ||
| 13 | 1152 | 2 | 2 | 7,33 | |||
| 6 | 378 | 0 | 1 | 7,13 | |||
| Σύνολο σεζόν | 48 | 3486 | 3 | 5 | 6,97 | ||
| 2020-21 | 23 | 1496 | 2 | 4 | 7,13 | ||
| 1 | 71 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 24 | 1567 | 2 | 4 | 7,13 | ||
| 2019-20 | 22 | 923 | 3 | 1 | 6,63 | ||
| 5 | 416 | 1 | 0 | — | |||
| 1 | 30 | 0 | 0 | — | |||
| 3 | 59 | 0 | 0 | — | |||
| Concacaf U17 | 6 | 473 | 5 | 0 | — | ||
| 3 | 270 | 1 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 40 | 2171 | 10 | 1 | 6,63 | ||
| 2018-19 | 7 | 153 | 1 | 1 | 6,84 | ||
| 10 | 662 | 0 | 0 | — | |||
| 1 | 90 | 0 | 0 | — | |||
| Σύνολο σεζόν | 18 | 905 | 1 | 1 | 6,84 | ||
| Καριέρα χωρίς φιλικά · 9 σεζόν | 289 | 19556 | 34 | 22 | 6,99 | ||
Μεταγραφές · 1
Sporting Kansas Cityπρος
Βενέτσια£ 5.4M
Τραυματισμοί και απουσίες · 2
| Αιτία | Από | Έως |
|---|---|---|
| Wound | 11 Σεπτεμβρίου 2026 | Σε εξέλιξη |
| Thigh Injury | 28 Ιουλίου 2024 | 6 Σεπτεμβρίου 2024 |